marți, 22 martie 2011

Corona Fenestela Brasov a invins pentru a doua oara in finala campionatului Romaniei ,pe HSC Csikzsereda

Pe patinuarul olimpic din Brasov s-a disputat  ieri 21.03.2011,meciul numarul 2 din finala campionatului Romaniei la Hochei pe gheata ,unde s-au intalnit echipele Corona Fenestela Brasov si HSC Csikzsereda ,partida a fost castigata de catre gazde cu un nesperat 4-3(1-2)(0-0)(1-3),dupa ce HSC Csikzsereda a condus cu scorul de 3-1 in repriza a treia ,jucatori brasoveni nu s-au descurajat si au reusit sa egaleze si chiar sa inscrie si golul cu numarul 4 ,gol ce a adus si a doua victorie in fata echipei din Miercurea Ciuc ,in finala mai sant maxim 5 partide de jucat in aceasta finala , reamintind ca se joaca pe sistemul cel mai bun din 7 partide ,pentru moment favorita la titlu este formatia Corona Fenestela Brasov care a aratat ca poate juca la acelasi nivel cu campioana din acest moment si anume  HSC Csikzsereda .
Pentru Corona Fenestela Brasov au inscris :
Cristopher Faloon in minutele :04:13 si 46:21,Rajkak Andrej 50:49,si golul victoriei a fost inscris de catre Zsombor Antal in minutul 54:11.