miercuri, 16 decembrie 2015

Bayern München invinge Darmstadt in Cupa Germnaiei .

Ieri seara,pe stadionul Allianz Arena din Munchen ,s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si S.V Darmstadt 98,din cadrul optimilor de finala ale Cupei Germaniei (DFB-Pokal) la fotbal ,partida a fost castigata cu scorul de 1-0(1-0), de catre echipa gazda Bayern Munchen ,cu aceasta victorie obtinuta echipa antrenata de Pep Guardiola ajunge in sferturile de finala ale Cupei Germaniei.
Pentru Bayern Munchen a inscris Xabi Alonso in minutul 40 ,arbitrul principal al acestei partide a fost  Daniel Siebert din Berlin,la aceasta partida au asistat aproximativ 70.000 de spectatori .
Cartonas galben:Rafinha (Bayern Munchen).
Bayern Munchen:
Manuel Neuer ,Philipp Lahm (Sebastian Rode-minutul 87),Jerome Boateng,Javi Martínez, Rafinha, Xabi Alonso,Joshua Kimmich,Arturo Vidal (Thiago-minutul 66)Thomas Müller,Robert Lewandowski, Kingsley Coman (Jan Kirchhoff-minutul 92).
Darmstadt 98:
Mathenia , Garics, Sulu, Rajkovic, Junior Diaz , Niemeyer (Stroh-Engel -minutul 87), Kempe (Sailer-minutul 81), Gondorf, Vrancic (Rausch -minutul 76), Heller , Wagner
Cu o zi inainte de partida de Cupa a Germaniei , pe data de 14.12 .2015,la Nyon (Elvetia),a avut loc tragerea la sorti a optimilor Uefa Champions League,la aceasta tragere la sorti echipa Bayern Munchen va juca in faza optimilor de finala cu echipa italiana Juventus Torino.
Iata si celelalte partide din optimile de finala Uefa Champions League:KAA Gent -VfL Wolfsburg
AS Roma - Real Madrid
PSG - Chelsea Londra
Arsenal Londra -F.C Barcelona
PSV - Atletico Madrid
Benfica Lisabona - Zenit Sankt Petersburg
Dinamo Kiev - Manchester City.

Partidele tur se vor juca pe data de 16/17 și 23/24 februarie,2016 iar returul este programat pe data de 8/9 și 15/16 martie, 2016.