duminică, 26 septembrie 2010

Bayern Munchen a pierdut partida de pe Allianz Arena cu liderul din Bundesliga ,FSV Mainz 05 .

FC Bayern - 1. FSV Mainz 05 1:2 (1:1)

Sambata 25.09.2010,pe Allianz Arena s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si FSV Mainz 05,din cadrul Bundesliga ,partida incheiata cu victoria oaspetilor care au castigat cu scorul de 2-1,pentru oaspeti au marcat Allagui minutul 15,si Szalai minutul 77,si Bo Svensson care a marcat un autogol in minutul 45, care a adus egalitatea la pauza   cu aceasta victorie FSV Mainz 05 reuseste sa se mentina in continuare pe locul 1 din campionatul german de fotbal cu 18 puncte dupa cele 6 partide disputate pana acum ,urmata de catre Borussia Dortmund cu 15 puncte .
Se pare ca antrenorul olandez al lui Bayern Munchen ,are de rezolvat probleme destul de mari la echipa ,avand in vedere startul destul de slab al echipei din Munchen .

BAYERN MUNCHEN:

Bayern
Butt Jorg , Philipp  Lahm , Van Buyten , Badstuber Holger , Pranjic, Bastian Schweinsteiger , Van Bommel ,  Thomas Müller ,Miroslav Klose (minutul 75, Mario Gomez) ,  Toni Kroos(minutul 82,Tymoshchuk),
Ivica Olic (minutul 61, Altintop )

FSV Mainz 05:

Wetklo , Bungert (minutul 64. Schürrle), Bo Svensson, Noveski, Fuchs , Polanski , Karhan, Calgiuri , Holtby (minutul 46. Zabavnik) , Szalai (minutul 82. Heller), Allagui.