marți, 21 septembrie 2010

Bayern reuseste sa invinga in deplasare pe TSG 1899 Hoffenheim

Bayern a reusit azi 21.09.2010 ,pe Rhein-Neckar-Arena  sa invinga in deplasare pe  TSG 1899 Hoffenheim cu scorul de  2-1,la pauza echipa
gazda a condus cu scorul de 1-0,cu aceasta victorie Bayern are 8 puncte si trece pe locul 7 in Bundesliga ,in clasament conduce FSV Mainz 05,cu 15 puncte,urmata de TSG 1899 Hoffenheim cu 10 puncte.
Pentru Bayern Munchen au inscris :Thomas Muller minutul 62,si Van Buyten in minutul 91,din aceasta partida el aducand victoria si cele trei puncte pentru Bayern Munchen,pentru echipa gazda a inscris in prima repriza Ibisevic in minutul 1 .
Cartonase galbene:Weis / Altintop, Van Bommel