luni, 28 septembrie 2020

Bayern prima înfrângere in 2020.

Duminica 27 septembrie 2020, pe stadionul Prezero Arena din Sinsheim
Baden-Würtenberg s-a disputat partida dintre TSG 1899 Hoffenheim şi Bayern München, din etapa a doua din Bundesliga, sezonul 2020/2021.
Această partidă a fost câştigată de TSG 1899 Hoffenheim cu scorul final de 4-1(2-1).
TSG 1899 Hoffenheim a reuşit să oprească şirul de 32 de victorii în toate competiţiile pe care Bayern München le obţinuse până în prezent.
Bayern nu mai fusese învinsă din data de 7 decembrie 2019, când a pierdut partida cu Borussia Monchengladbach, cu scorul de 2-1.
Arbitrul principal al acestei partide a fost Benjamin Brand din  Unterspiesheim .
Cartonase galbene:Dennis Geiger, Cristoph Baumgartner, Andrej   Kramarić( TSG 1899 Hoffenheim)/ Jerome Boateng, Manuel Neuer (Bayern München).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Ermin Bicakcic in minutul 16,Munas Dabbur in minutul 24,Andrej Kramaric in minutele 77 si 92 pentru TSG 1899 Hoffenheim.
Pentru Bayern München a inscris Joshua Kimmich in minutul 36.
TSG 1899 Hoffenheim:
Baumann , Posch, Vogt, Bičakčić (Skov -minutul 39)Akpoguma, Geiger (Bebou -minutul 59), Samassékou, Kaderábek , Baumgartner (Gaćinović -minutul 58), Kramarić, Dabbur (Grillitsch -minutul 80).
Bayern München:
Manuel Neuer , Benjamin Pavard (Leon Goretzka -minutul 57), Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies , Joshua Kimmich, Corentin Tolisso (Jamal Musiala -minutul 72) Leroy Sané (Kingsley Coman -minutul 73),Thomas Müller, Serge Gnabry , Joshua Zirkzee (Robert Lewandowski - minutul 57).