luni, 29 ianuarie 2018

Bayern München de neoprit in Bundesliga .

Sâmbătă 27 ianuarie 2018, la München s-a disputat partidă din etapa a 20-a din Bundesliga, dintre Bayern München şi TSG 1899 Hoffenheim, partidă terminată cu scorul final de 5-2(2-2) în favoarea echipei Bayern München.
La această partidă au asistat aproximativ 75.000 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Manuel Gräfe din Berlin.
Cartonase galbene : Bicakcic, Hübner( TSG 1899 Hoffenheim).
Golurile acestei partide pentru Bayern München au fost inscrise de :Robert Lewandowski in minutul 25,Jerome Boateng in minutul 63,Kingsley Coman in minutul 66,Arturo Vidal in minutul 90,si Sandro Wagner in minutul 90.
Pentru TSG 1899 Hoffenheim au inscris Mark Uth in  minutul 3 ,si Serge Gnabry in minutul 12.
Bayern München:
Sven Ulreich ,Joshua Kimmich (Sandro Wagner -minutul 84), Jerome Boateng,Niklas Süle ,David Alaba ,Sebastian Rudy ,Arjen Robben (Rafinha -minutul 77), Tolisso (Thomas Müller-minutul 64),Arturo Vidal,Kingsley Coman ,Robert Lewandowski.
TSG 1899 Hoffenheim:
Baumann ,Bicakcic (Akpoguma -minutul 46), Vogt, Hübner (Kramaric-minutul 67) , Kaderabek, Grilitsch, Geiger, Rupp (Amiri -minutul 59), Zuber ,Mark Uth, Serge Gnabry.
După această victorie Bayern München este lider detaşat în Bundesliga având 50 de puncte, şi are un avans de 16 puncte faţă de ocupanta locului doi în Bundesliga, Bayer 04 Leverkusen care are 34 de puncte, la egalitate de puncte cu locul trei FC Schalke ,pe  locul patru se afla Eintracht Frankfurt cu 33 de puncte.