duminică, 13 noiembrie 2011

Germania doar un rezultat de egalitate la Kiev

Vineri la Kiev ,s-au intalnit intr-un meci amical doua dintre echipele calificate la Campionatul European de anul viitor gazduit de Ucraina si Polonia ,prima echipa este una din cele doua tari gazda si anume Ucraina care a remizat cu echipa Germaniei  care a fost prima echipa calificata la EURO 2012 ,scor final 3-3(3-1) o partida desul de interesanta cu destule goluri si care pana la final s-a terminat la egalitate desi jucatori ucrainieni au condus cu scorul de 3-1 la pauza si se anunta deja o victorie impotriva unei echipe care in grupa sa a obtinut 10 victori din tot atatea partide disputate .
Echipa Germaniei a revenit dupa pauza si a reusit sa egaleze si nu putin a lipsit chiar sa si invinga in ultimile trei minute dar echipa Germaniei nu a jucat niciodata un meci amical ca si unul oficial ,antrenorul Joachim Low probabil a incercat si alte scheme decat cele obisnuite s-a vazut de departe ca echipa nu joaca la capacitatea sa maxima ,de remarcat ca jucatori ucrainieni vor face probabil o impresie buna la apropiatul campionat european, ei au condus in acest meci cu scorul de 2-0 cea ce nu este putin lucru,pentru echipa Ucrainei au inscris: Andriy Yarmolenko in minutul 28,Yevhen Konoplyanka minutul 36 si Serhiy Nazarenko in minutul 45,pentru echipa Germaniei au inscris :Toni Kroos in minutul 38,Simon Rollfes in minutul 65,si Thomas Muller care a adus egalarea in minutul 77.
In aceiasi zi 11.11.2011 s-au disputat si meciurile de baraj
 pentru calificarea la Euro 2012,iata si rezultatele lor:
Bosnia Hertegovina-Portugalia =0-0,Turcia-Croatia=0-3,
Cehia-Muntenegru=2-0,Estonia-Irlanda=0-4.
Partidele amicale din data de 11.11.2011 au fost urmatoarele:
Georgia - Moldova 2-0 (Martsvaladze -minutul 36,Ananidze minutul 39-penalty)
Albania - Azerbaidjan 0-1 (Aliyev-minutul 22)
Ungaria - Liechtenstein 5-0 (Priskin minutele-10, 20, Dzsudzsak minutul-76, Koman-minutul 79, Feczesin-minutul 89)
Danemarca - Suedia 2-0 (Bendtner -minutul 35, Krohn-Dehli minutul 80) Cipru - Scoţia 1-2 ( Christofi -minutul 60 / Miller minutul 23, Mackie minutul 55)
Olanda - Elveţia 0-0
Grecia - Rusia 1-1 (Katsouranis minutul 60 / Shirokov minutul 2)
Polonia - Italia 0-2 (Balotelli- minutul 30, Pazzini-minutul 60)
Belgia - România 2-1 (Van Buyten -minutul 11, Cociş -minutul 43 autogol /
Daniel Niculae-mintul 65)
Sambata -12.11.2011
Franţa - SUA 1-0 (Remy- minutul 72)
Anglia - Spania 1-0 (Lampard- minutul 49),iata ca si actuala campioana mondiala a fost invinsa intr-o partida amicala disputata la Londra,este a patra înfrângere suferită de Spania după câştigarea titlului mondial, echipa antrenata de Del Bosque a fost învinsă de Argentina (0-4),Portugalia (1-4),şi Italia(1-2).