luni, 22 aprilie 2019

Bayern victorie la limita in Bundesliga .

Sâmbătă 20 aprilie 2019, la München, pe stadionul Allianz Arenă în etapa cu numărul 30 s-au întâlnit echipele Bayern München şi Werder Bremen, această partidă s-a terminat cu victoria echipei gazdă care a învins cu scorul de 1-0(0-0).
Cele două echipe se vor întâlni şi în Semifinalele Cupei Germaniei în data de 24 aprilie 2019, la Bremen pe Weserstadion.
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Welz din Wiesbaden.
Cartonas rosu :Milos Veljkovic in minutul 57 (Werder Bremen).
Singurul gol al acestei partide şi golul victoriei şi obţineri celor trei puncte a fost înscris pentru Bayern de către Niklas Süle în minutul 75.

Bayern München:
Sven Ulreich,Joshua Kimmich, Niklas Süle, Jerome Boateng, David Alaba ,Javi Martínez (Leon Goretzka-minutul 59), Thiago Alcantara,Serge Gnabry (Sanches-minutul 87), Thomas Müller (Franck Ribéry -minutul 70),Kingsley Coman,Robert Lewandowski.

Werder Bremen:
Jiri Pavlenka ,Gebre Selassie, Milos Veljkovic, Moisander, Augustinsson , Sahin (Pizarro -minutul 81) ,M. Eggestein, Klaassen ,Möhwald (Langkamp -minutul 60) ,Kruse,Milot Rashica (Osako-minutul 73).
După această partidă în clasament conduce în continuare Bayern München cu 70 de puncte din 30 de partide disputate, pe locul doi se află Borussia Dortmund cu 69 de puncte şi pe locul trei se află RB Leipzig cu 61 de puncte.
Pentru Bayern urmează patru partide extrem de importante până la sfârşitul acestui sezon din Bundesliga, singurele partide mai accesibile sunt cele din etapele cu numărul 31 şi 32, contra ocupantei locului 17,1. FC Nürnberg în deplasare şi Hannover 96 ocupanta locului 18 pe teren propriu.
Partide dificile vor fi contra ocupantelor primelor locuri, în etapa 33 contra ocupantei locului 3, RB Leipzig în deplasare şi în ultima etapă pe teren propriu contra ocupantei locului 4, Eintracht Frankfurt.