miercuri, 20 octombrie 2010

Bayern Munchen invinge pe CFR Cluj in UEFA Champions League.

Marti 19.10.2010,pe Allianz Arena din Munchen ,s-a disputat partida din grupa E,dintre Bayern Munchen si CFR Cluj ,din Uefa Champions League la aceasta partida au asistat aproximativ 64.000 de spectatori.
Bayern Munchen a castigat cu scorul de 3-2(2-1),in fata echipei CFR Cluj,
desi au avut foarte multe absente echipa din Munchen a dovedit ca poate ramane o echipa de temut chiar si cu jucatori care alta data erau doar rezerve,
o partida in care Bayern nu a stralucit dar care cum se spune despre echipele germane ca si atunci cand joaca mai putin bine castiga,desi a pornit ca favorita a avut totusi mari probleme in aparare ,dar jucatori echipei din Cluj au facut ''cadou'' doua din cele trei goluri ale echipei din Munchen ,prin autogolurile din finalul primei reprize,ale lui Cadu in minutul 32,si al lui Panin in minutul 37,se pare ca aceste autogoluri in numai 5 minute au dus la demoralizarea echipei antrenate de Sorin Cartu care desi a condus cu 1-0,pe Allianz Arena prin golul inscris de Cadu in minutul 28,nu a mai reusit sa isi revina in cea de-a doua repriza ,desi au inscris prin Culio in minutul 86,cel de-al doilea gol ,dar a contat foarte mult si golul inscris de Mario Gomez in minutul 77, cand a reusit sa bareze o degajare in careul echipei din Cluj si astfel din aceasta deviere a reusit sa aduca victoria echipei sale care ramane neinvinsa in grupa E ,dupa cele 3 partide disputate are maxim de puncte si anume 9 ,in aceiasi grupa E, s-a disputat la Roma ,pe Stadio Olimpico si partida dintre A.S Roma si F.C Basel 1893,partida pierduta de catre gazde cu scorul de 3-1,si astfel F.C Basel 1893 obtine 3 puncte nesperate in deplasarea facuta la Roma si trece pe locul doi in grupa dupa Bayern Munchen ,pe locul trei este A.S Roma cu acelasi numar de puncte ,urmata de CFR Cluj tot cu trei puncte dar un golaveraj inferior .