duminică, 17 aprilie 2016

Bayern învinge pe Schalke 04 ,si este la 4 etape distanta de câstigarea celui de-al patrulea titlu consecutiv in Bundesliga.

Ieri seara ,la München pe stadionul Allianz Arena in etapa 30 din Bundesliga ,s-a disputat partida dintre Bayern München si Schalke 04,partida castigata cu scorul final de 3-0(0-0).
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Welz din Wiesbaden.

Golurile au fost marcate de Robert Lewandowski in minutele 54 si 65,si Arturo Vidal in minutul 73.
Bayern München:
Manuel Neuer, Rafinha, Benatia (Joshua Kimmich-minutul 63),David  Alaba, Bernat, Philipp Lahm,Arturo Vidal (Rode-minutul 78) Kingsley Coman, Mario Götze,Douglas Costa (Franck  Ribéry-minutul 68),Robert  Lewandowski.

Schalke 04:
Fährmann, Caicara, Riether, Matip, Neustädter, Aogo , Geis (Belhanda-minutul 69), Höjbjerg, Sané, Choupo Moting (Schöpf -minutul 82) ,Huntelaar (Meyer-minutul 69).
Cu patru etape inainte de finalul ,Bayern ramane in continuare pe primul loc in Bundesliga ,cu 78 de puncte ,si o diferenta de 7 puncte fata de ocupanta locului 2 ,Borussia Dortmund  care are doar 71 de puncte ,urmata pe locul 3 de catre Bayer  Leverkusen o4 cu 51 de puncte .
Iata si cele 4 partide pe care le mai are de disputat Bayern pana la terminarea actualului sezon in Bundesliga:23 aprilie -Hertha Berlin-Bayern ,30 aprilie-Bayern-Borussia Mönchengladbach,7 mai-FC Ingolstad  04-Bayern, si ultima etapa 14 mai -Bayern -Hannover 96.