duminică, 25 octombrie 2015

Bayern de neinvins in Bundesliga .

In etapa a 10-a din Bundesliga ,pe Allianz Arena din Munchen,Bayern Munchen a intalnit pe 1.F.C Koln ,pe care a invins-o cu scorul de 4-0(2-0).
Golurile au fost marcate de :Arjen Roben in minutul 35,Arturo Vidal in minutul 40 ,Robert Lewandowski in minutul 62,si Thomas Muller in minutul 77 (din penalty).

Bayern Munchen:
Manuel Neuer,Phillip Lahm,David Alaba,Rafinha,
Jeome Boateng (Javi Martínez-minutul 62)Arturo Vidal,
,Kingsley Coman,Arjen Robben (Joshua Kimmich -minutul 65),Thomas Müller (Thiago-minutul 78), Douglas Costa , Robert Lewandowski.

1.F.C Koln:
Timo Horn , Sörensen, Maroh, Heintz , Risse, Lehmann, Vogt, Hector , Zoller (Hosiner-minutul 71),Modeste (Osako-minutul 58),Gerhardt (Svento-minutul 75)
Arbitrul acestei partide a fost Florian Meyer din Burgdorf,la aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori.
Cartonase galbene:-Rafinha(Bayern Munchen)/
                            -Matthias Lehmann(1.F.C.Koln)
Bayern Munchen este de neinvins in Bundesliga,prin victoria din data de 24.10.2015 ,a ajuns la 10 victorii consecutive in acest sezon si la 1000 de victorii de la infintarea Bundesliga in anul 1963.