duminică, 13 martie 2011

Bayern a invins la scor pe Hamburg S.V ,dar nu mai are nici o sansa de a fi campioana

Ieri pe Allianz Arena, in fata celor aproximativ 69,000 de spectatori s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si Hamburg S.V,partida incheiata cu victoria celor de la Bayern Munchen cu scorul de 6-0(1-0),o victorie meritata pe deplin dar o slaba cosolare pentru fanii lui Bayern Munchen ,care a reusit sa piarda trei partide extrem de importante in doar o saptamana,doua dintre ele fiind in campionat si una in semifinala cupei Germaniei cand a pierdut cu scorul de 1-0 cu cei de la Schalke 04,golul victoriei celor de la Schalke 04 a fost inscris de Raul in minutul 15 al primei reprize.
In campionat a pierdut la acelasi scor de 3-1 ambele partide ,in prima pe teren propiu ca si partida din cupa Germaniei ,in fata celor de la Borussia  Dortmund
si in cea de-a doua in fata celor de la Hannover 96.dupa aceste rezultate nefavorabile Bayern Munchen este out din competitile interne atat in cupa cat si in campionat ,si in curand si din UEFA Champions League ,chiar daca vor trece de echipa italiana Internazionale Milano ,va intalni echipe puternice care vor profita de nesiguranta din echipa si de schemele tactice gresite ale acestui antrenor olandez care a adus echipa la dezastru ,dupa aceste rezultate a fost la un pas sa fie demis de la Bayern Munchen ,dar cei din conducerea clubului au decis sa ramana pana la sfarsitul sezonului actual .
Oare ce a vrut sa dovedeasca Louis van Gaal cu acest 6-0 ?!! ca se poate ,pai pana la acest meci de ce nu s-a putut ,macar in cupa ca si asa nu o mai ajungea nimeni pe Borussia Dortmund in campionat ,oricum cred ca este singurul antrenor al lui Bayern care a pierdut doua meciuri importate pe Allianz Arena in doar o saptamana ,daca avea caracter acest antrenor olandez si-ar fi inaintat demisia si ar fi plecat cu onoare ,asa a ramas sa mai piarda cateva partide cu schemele si tactica sa de joc invechita .
In alte cazuri m-a bucuram enorm de o victorie in fata lui Hamburg ,dar acum nu prea mai este cazul ,revenind la partida de ieri de pe Allianz Arena ,si la marcatori celor 6 goluri inscrise in poarta celor de la Hamburg S.V ,acestia au fost: Arjen Robben in minutele:40,47 si 55,Franck Ribery in minutul 64,Thomas Muller in minutul 79,iar Westermann a inchis tabela la 6-0 ,in minutul 85 cand a ''reusit'' sa inscrie in propia poarta .

Bayern Munchen:Thomas Kraft ,Philipp Lahm,Van Buyten, Luiz Gustavo (Badstuber- minutul 67),Danijel Pranjic,Bastian  Schweinsteiger, Toni Kroos
Arjen Robben (Altintop-minutul 70),Thomas Müller, Franck Ribéry,Mario Gomez (Miroslav Klose-minutul 73).

Hamburger SV: Rost , Rincon, Kacar, Westermann, Aogo ,