joi, 17 martie 2016

Bayern München se califica in sferturile Uefa Champions League .

Ieri seara ,pe stadionul Allianz Arena din München s-a disputat partida retur din optimile de finala ale Uefa Champions League ,dintre Bayern München si Juventus Torino .
Chiar daca era considerata favorita echipa din München,a avut ceva emotii pentru a fi sigura ca este calificata si asta deoarece Juventus Torino a condus cu scorul de 2-0 pana in minutul 73 al partidei ,si asta dupa ce in tur scorul final a fost de 2-2.
Totusi echipa antrenata de Pep Guardiola a reusit sa isi revina pe finalul partidei si sa inscrie doua goluri ,ducand partida n prelngiri unde au mai reusit sa inscrie de doua ori ,scorul final al acestei partide 4-2(0-2).

Golurile pentru Bayern München au fost inscrise de :Robert Lewandowski in minutul 73,Thomas Müller in minutul 91,Thiago Alcantara in minutul 108 si Kingsley Coman in minutul 110.
Pentru Juventus Torino au marcat :Paul Pogba in minutul 6 si Juan Cuardrado in minutul 28.
Arbitrul principal al acestei partide a fost  Jonas Eriksson din Suedia,la aceasta partida au asistat aproximativ 70.000 de spectatori.
Cartonase galbene:Arturo Vidal,Robert  Lewandowski, Bernat (Bayern München)
Sami Khedira,Alvaro Morata, Lichtsteiner,Leonrdo Bonucci, Juan Cuadrado, Roberto Pereyra, Stefano Sturaro(Juventus Torino)
Bayern München :
Manuel Neuer,Philipp  Lahm,Joshua Kimmich,Mehdi Benatia (Bernat-minutul 46),David Alaba , Xabi Alonso (Kingsley Coman -minutul 60),Douglas Costa,Thomas Müller,Arturo Vidal,Franck Ribéry (Thiago Alcantara-minutul 101)Robert  Lewandowski.
Juventus Torino :
Buffon , Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra ,Sami Khedira (Sturaro-minutul 68),Paul Pogba, Juan Cuadrado (Pereyra -minutul 89), Hernanes, Alex Sandro , Morata (Mandzukic-minutul 72)