joi, 20 octombrie 2016

Bayern München a învins pe PSV Eindhoven in Uefa Champions League.

Ieri seara ,la Munchen pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din grupa D,din cadrul Uefa Champions League,dintre Bayern Munchen si  PSV Eindhoven partida castigata cu scorul final de catre Bayern Munchen cu scorul de 4-1(2-1).
Desi veneau dupa doua partide terminate la egalitate in Bundesliga ,jucatorii antrenati de Carlo Ancelotti au reusit sa invinga la scor echipa olandeza PSV Eindhoven.
Arbitrul principal al acestei partide a fost William Collum din Scotia,golurile acestei partide pentru Bayern Munchen  au fost inscrise de catre :Thomas Muller in minutul 13,Joshua Kimmich in minutul 21,Robert Lewandowski in minutul 59,si Arjen Robben minutul 84,pentru olandezii de la PSV Eindhoven a inscris Luciano Narsingh in minutul 41.
Dupa aceasta partida disputata Bayern Munchen ocupa locul 2 in grupa D,cu 6 puncte din trei partide disputate ,urmata pe locul 3 de  F.C Rostov cu 1 punct , pe locul 4 se afla P.S.V Eindhoven tot cu 1 punct ,pe primul loc in aceasta grupa D ,se afla Atletico Madrid cu 9 puncte .