luni, 1 aprilie 2019

Bayern scor egal la Freiburg.

Sambata 30 martie 2019,pe stadionul Schwarzwald din Freiburg s-a dispitat partida din etapa cu numarul 27 din Bundesliga,dintre SC Freiburg si Bayern München,aceasta partida s-a terminat la egalitate scor 1-1(1-1).
La aceasta partida au asistat aproximativ 24.000 de spectatori ,arbitrul principal al aacestei partide a fost Christian Dingert  din Lebecksmühle.
Cartonase galbene: Günter, Abrashi, Heintz /Hummels (Bayern München)
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Lucas Holler(SC Freiburg)in minutul 3 si Robert Lewandowski (Bayern München),in minutul 22.
SC Freiburg
Schwolow , Stenzel, Schlotterbeck, Heintz, Günter , Frantz (Waldschmidt-minutul 70), Höfler, Abrashi, Grifo (Gondorf-minutul 90), Haberer,Lucas Höler (Gulde-minutul 79).
Bayern München:
Sven Ulreich ,Joshua Kimmich,Jerome Boateng (Niklas Süle-minutul 73),Mats Hummels, Rafinha , Thiago Alcantara,Leon Goretzka ,Thomas Müller (Gnabry –minutul 55), James Rodriguez , Kingsley Coman (Frank Ribéry-minutul 73)Robert Lewandowski.
Dupa aceasta partida terminata la egalitate Bayern München a pierdut pozitia de pe locul 1,aceasta pozitie este ocupata in prezent de catre Borussia Dortmund care a invins la Wolfsburg cu scorul final de 2-0.
Pentru a reveni pe prima pozitie in Bundesliga ,Bayern trebuie sa invinga ocupanta primului loc Borussia Dortmund in etapa cu numarul 28,care se va disputa in data de 6 aprilie 2019,la München, pe stadionul Allianz Arena.