luni, 5 martie 2018

Bayern München câştiga la scor la Freiburg ,în etapa cu numărul 25 din Bundesliga.

Duminică seara 4 martie 2018 la Freiburg, pe stadionul Schwarzwald, s-a disputat partida din etapa cu numărul 25, din Bundesliga dintre SC Freiburg şi Bayern München, partidă câştigată de Bayern cu scorul final de 4-0(2-0).
La aceasta partida au asistat aproximativ 24.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Frank Willenborg din Osnabrück.
Bayern a deschis scorul în minutul 25, prin autogolul lui Alexander Schwolow,trei minute mai tarziu a urmat al doilea gol inscris de Corentin Tolisso,care a stabilit scorul final la pauza 2-0.
In a doua repriza Sandro Wagner a inscris pentru 3-0 ,iar Thomas Muller in minutul 69 a stabilit scorul final de 4-0.
Cartonas galben: Robin Koch  (SC Freiburg).
Conform zvonurilor presei din Germania, se pare că succesorul lui Jupp Heynckes, din următorul sezon ar putea fi chiar Christian Streich, in varsta de 52 de ani el este actualul antrenor principal al lui SC Freiburg..
Chiar daca in aceasta partida antrenorul lui Bayern ,Jupp Heynckes a decis sa joace fara Robert Lewandowski sau Arjen Robben,si avand in lot jucatori accidentați ca Manuel Neuer ,Franck Ribery sau James Rodrigues nu a fost o problema  castigarea acestei partide disputata in deplasare la Freiburg.
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Alexander Schwolow(SC Freiburg) in minutul 25 (autogol),Corentin Toliso in minutul 28 ,Sandro Wagner in minutul 54,si Thomas Muller in minutul 69.
SC Freiburg
Alexander Schwolow ,Philipp Lienhart (Florian Kath -minutul 46), Manuel Gulde, Caglar Söyüncü,Pascal Stenzel,Amir Abrashi (Nicolas Höfler-minutul 46),Robin Koch,Christian Günter ,Janik Haberer, Lucas Höler (Yoric Ravet-minutul 57),Nils Petersen.
Bayern München
Sven Ulreich ,Joshua  Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba ,Arturo Vidal (Niklas Süle -minutul 83) Thomas Müller (Rafinha-minutul 81),Corentin Tolisso, Thiago (Rudy -minutul 74), Bernat , Sandro Wagner..
Dupa 25 de etape disputate in Budesliga ,in clasament conduce Bayern cu 63 de puncte ,pe locul doi se afla Schalke 04 cu 43 de puncte ,si pe locul trei Borussia Dortmund cu 42 de puncte.
Bayern conduce cu un avans de 20 de puncte ,fata de ocupanta locului doi ,si este la o distanta de doar noua etape pana la un nou titlu de Campioana a Germaniei .