joi, 14 aprilie 2016

Bayern München s-a calificat in Semifinalele Uefa Champions League.

Ieri seara ,pe stadionul Estadio da Luz din Lisabona s-a disputat partida retur din Sferturile de finala din Uefa Champions League ,dintre Benfica Lisabona si Bayern München, partida terminata la egalitate scor final 2-2(1-1).
La aceasta partida au asistat aproximativ 65.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Björn Kuipers din Olanda.
Cartonase galbene:Carcela Gonzalez,Andre Almeida (Benfica Lisabona) si Javi Martinez(Bayern München)
Golurile echipei Bayern München au fost marcate de catre:Arturo Vidal in minutul 38,si Thomas Müller in minutul 52,pentru Benfica Lisabona au marcat :Raul Jimenez in minutul 27 ,si Anderson Talisca in minutul 76.
Bayern München s-a calificat pentru a cincea oara consecutiv in Semifinalele Uefa Champions League, in urma trageri la sorti de la Nyon din cursul zilei de vineri 15 aprilie 2016,Bayern va afla cu cine va juca in semifinala Uefa Champions League ,echipele calificate sunt Manchester City,Real Madrid si Atletico Madrid.
Partidele tur din semifinalele Uefa Champions League,vor avea loc in 26 si 27 aprilie si returul pe 3 si 4 mai 2016 ,finala Uefa Champions League va avea loc la Milano in data de 28 mai 2016.

Benfica Lisabona:
Ederson ,Andre Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (Jovic -minutul 88) ,Fejsa, Renato Sanches, Pizzi (Guedes-minutul 58), Carcela Gonzalez, Salvio (Talisca-minutul 68) Raul Jimenez.

Bayern München:
Manuel Neuer, Philipp Lahm,Joshua Kimmich,
Javi Martinez,David Alaba ,Xabi Alonso (Bernat-minutul 90),Arturo Vidal, Douglas Costa,Thiago Alcantara,Franck Ribery (Mario Götze-minutul  92) Thomas Müller( Robert Lewandowski -minutul 84).