joi, 21 septembrie 2017

Bayern München la doar un punct distanta de primul loc dupa victoria din etapa cu numarul 5 din Bundesliga .

Marti 19 septembrie 2017,pe stadionul Veltins Arena din Gelsenkirchen s-a disputat partida dintre Schalche 04 si Bayern  München din etapa cu numarul 5 din Bundesliga ,partida terminata cu victoria oaspetilor care au invins cu scorul final de 3-0(2-0).
Cartonase galbene:Breel Embolo( Schalche 04) / Thiago Alcantara(Bayern  München).
La aceasta partida au asistat aproximativ 62.270 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Marco Fritz din Korb.
Golurile acestei partide au fost inscrise de catre :Robert Lewandowski in minutul 25 din penalty ,James Rodríguez  in minutul 29 si Arturo Vidal in minutul 75.
Dupa aceasta victorie obtinuta in deplasare ,Bayern acumuleaza 12 puncte si ocupa locul 2 ,dupa 5 partide disputate in noul sezon ,pe primul loc in continuare se afla Borussia Dortmund cu 13 puncte si un golaveraj de 13-0 ,pe locul 3 se afla TSG 1899 Hoffenheim cu 11 puncte .
Rezultate etapa 5 Bundesliga ,sezon 2017/2018
Borussia Mönchengladbach-VfB Stuttgart+2-0(0-0).
FC Augsburg-RB Leipzig+1-0(1-0).
VfL Wolfsburg-Werder Bremen+1-1(1-0).
1. FC Köln-Eintracht Frankfurt+0-1(0-1).
Hamburg S.V-Borussia Dortmund=0-3(0-1).
Hertha Berlin-Bayer04 Leverkusen=2-1(2-0).
SC Freiburg-Hanovra 96=1-1(0-0).
FSV Mainz -TSG 1899 Hoffenheim+2-3(0-2).

FC Schalke 04
Fährmann , Kehrer, Naldo, Nastasic, Caligiuri, McKennie (Embolo -minutul 58), Oczipka - Goretzka - Harit (Konoplyanka-minutul  46), Konopljanka ,Burgstaller (di Santo -minutul 78)

FC Bayern  München
Sven Ulreich ,Joshua Kimmich, Javi Martínez (Mats Hummels -minutul 77),Niklas Süle, Rafinha ,Sebastian Rudy, Tolisso (Arturo Vidal -minutul 69) ,James Rodriguez ,Thomas Müller,,Kingsley Coman ,Robert Lewandowski (Thiago -minutul 65)
Urmatoarea partida pe care o va disputa Bayern ,va fi in data de 22 septembrie 2017 ,pe stadionul Allianz Arena din  München,contra celor de la VfL Wolfsburg.