duminică, 2 octombrie 2016

Bayern München remizeaza pe Allianz Arena cu 1.FC Koln.

Ieri seara ,pe Allianz Arena din Munchen in fata propriilor suporteri si cu o audienta de aproximativ 75.000 de spectatori ,echipa gazda Bayern Munchen nu a reusit sa invinga echipa 1.FC Koln ,partida s-a terminat la egalitate scor final 1-1(1-0).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Daniel Siebert din Berlin ,cartonase galbene :Martinez (Bayern Munchen) si Zoller (1.FC Koln).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Joshua Kimmich (Bayern Munchen ) in minutul 40 ,si Anthony Modeste (1.FC Koln) ,in minutul 63.
Chiar daca nu a reusit sa invinga in partida disputata cu 1.FC Koln ,pe primul loc in Bundesliga dupa sase partide disputate se afla Bayern Munchen cu 16 puncte ,urmata pe locul 2 de Hertha Berlin  cu 13 puncte si pe locul trei se afla Borussia Dortmund  cu 12 puncte .