luni, 31 octombrie 2016

Bayern München realizeaza dubla in confruntarea din Cupa si Campionatul Germaniei ,cu F.C Augsburg .

Saptamana trecuta ,Bayern Munchen a avut acelasi adversar atat in partida disputata in Cupa Germaniei cat si in Bundesliga ,numele adversarului a  fost F.C Augsburg .
Bayern Munchen a reusit sa invinga in cele doua partide disputate cu un scor final identic si anume 3-1(2-0).
In prima partida din cadrul Cupei Germaniei ,echipa antrenata de Carlo Ancelotti a reusit sa invinga pe stadionul Allianz Arena din Munchen in data de 26 octombrie 2016,pe F.C Augsburg cu scorul de 3-1 (2-0),prin golurile marcate de  :Philipp Lahm in minutul 2,Julian Green in minutul 41 si David Alaba in minutul 93,pentru F.C Augsburg a inscris in minutul 69 ,atacantul de origine coreeana in varsta de 25 de ani Ji Dong Won .
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Sascha Stegemann din Niederkassel .
Cartonase galbene :Kingsley Coman(Bayern Munchen) in minutul 83,Daniel Baier(F.C Augsburg ) in minurul 27 si Dominik  Kohr (F.C Augsburg ),in minutul 52.
In Cupa Germaniei ,Bayern Munchen va intalni pe stadionul Allianz Arena pe VfL Wolfsburg in faza saisprezecimilor de finala .
In a doua partida disputata in data de 29 octombrie 2016, in cadrul Bundesliga ,la Augsburg pe stadionul WWK Arena ,Bayern a reusit a doua victorie impotriva lui F.C Augsburg  cu un scor identic ca in partida din Cupa Germaniei ,scorul final a fost 3-1(2-0).
Golurile au fost inscrise pentru Bayern Munchen de catre :Robert Lewandowski in minutele 19 si 48 si Arjen Roben in minutul 21,pentru F.C Augsburg a inscris ca si in prima partida un jucator de origine coreeana Koo Ja Cheol in minutul 67.
La aceasta partida au asistat aproximativ 30.660 spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Christian Dungert din Lebecksmuhle.
Cartonase galbene :Koo Ja Cheol (F.C Augsburg)in minutul 35 si Georg Teigl (F.C Augsburg) in minutul 75.
Urmatoarea partida din data de 5 noiembrie 2016 in campionatul Germaniei (Bundesliga) in etapa a 10-a ,Bayern Munchen va intalni pe teren propriu la Munchen ,pe stadionul Allianz Arena pe TSG 1899 Hoffenheim ocupanta locului 3 in Bundesliga dupa 9 etape disputate .
In clasament in Bundesliga conduce Bayern Munchen cu 23 de puncte ,urmata pe locul 2 de RG Leipzig cu 21 de puncte ,si pe locul 3 se afla TSG 1899 Hoffenheim cu 19 puncte .
Pana la urmatoarea partida din Bundesliga ,Bayern Munchen are o alta partida importanta de disputat ,si anume partida retur de la Eindhoven in cadrul Uefa Champions League ,contra echipei olandeze PSV Eindhoven ,partida programata pentru data de 1 noiembrie 2016 ,ora 21:45(ora Romaniei),in  partida tur de la Munchen ,pe stadionul Allianz Arena echipa antrenata de Carlo Ancelotti a castigat cu scorul final de 4-1.