marți, 12 octombrie 2010

Germania învinge Kazakhstanul in preliminarile Euro 2012

Astazi 12.10.2010, nationala de fotbal a Germaniei a invins in depasare la Astana,pe Astana Arena ,echipa Kazakhstanului cu scorul de  3-0, desi la pauza a fost 0-0 ,dupa prima repriza nationala Germaniei a aratat cu totul altfel iar in cea de-a doua repriza  a inscris de trei ori ,golurile au fost marcate de Miroslav Klose in minutul 48,Mario Gomez in minutul 76 ,si Lukas Podolski a inscris in minutul 85 al partidei ,aducand cel de-al treilea gol al nationalei Germaniei.

Kazakhstan
01. Andrey Sidelnikov,16. Alexei Popov,
19. Farkhadbek Irismetov-(minutul 68 - Mikhail Rozhkov),
03. Alexandr Kirov,04. Renat Abdulin ,18. Maxim Azovskiy
02. Kazbek Geteriev,15. Heinrich Schmidtgal,
13. Azat Nurgaliev-(minutul 63-Evgeni Averchenko)
10. Nurbol Zhumaskaliyev,
11. Sergey Khizhnichenko -(minutul 79-Andrey Finonchenko)

18. Toni Kroos,13. Thomas Muller -(minutul 71-Marko Marin),
11. Miroslav Klose-(minutul 55-Mario Gomez).
Antrenor:   Joachim Löw
Rezerve:12. Tim Wiese ,22. Rene Adler ,04. Sascha Riether
19. Cacau ,21. Marko Marin ,15. Christian Trasch
23. Mario Gomez .

Cartonase galbene: R.Abdulin-minutul 37/F.Irismetov-minutul 60.
Arbitru acestei partide a fost romanul Alexandru Dan Tudor ,ajutat la tuse de
Cristian Constantin Nica si Aurel Onita .
In aceiasi grupa s-au mai disputat doua partide ,in prima la Baku pe stadionul Tofig Bahramov ,Azerbaidjanul a invins nesperat echipa Turciei cu un scor minim de 1-0 ,prin golul inscris in minutul 38, de catre capitanul echipei Rashad Sadygov,in cea de-a doua partida la Bruxelles,pe stadionul Roi Baudouin, Belgia a remizat cu Austria scor final 4-4,de remarcat faptul ca echipa Austriei a jucat in 10 jucatori dupa eliminarea lui Paul Scharner in minutul 68,si au reusit sa obtina un punct destul de important in deplasare.