joi, 7 noiembrie 2019

Bayern München s-a calificat in Optimile UEFA Champions League.

Ieri seara 6 noiembrie 2019 in grupa B,din UEFA Champions League pe stadionul Allianz Arena din München s-a disputat partida dintre Bayern München si Olimpiakos Pireu,partida terminata cu scorul final de 2-0(0-0)in favarea echipei gazda Bayern München.
La aceasta partida au asistat aproximativ 70.000 de spectatori,arbitrul principal al acestei partide a fost Paweł Raczkowski din Polonia.
Golurile acestei partide au fost inscrise de catre :Robert Lewandowski in minutul 69,si Ivan Perišić in minutul 89.
Scorul acestei partide ar fi fost mai mare dar Jose Sá  portarul echipei Olimpiakos Piereu,a reusit sa apere doua ocazii de gol in prima repriza ,si astfel scorul a ramas doar 2-0.
Bayern München:
Manuel Neuer ,Benjamin Pavard, Javi Martínez,David Alaba, Davies ,Joshua Kimmich ,Serge Gnabry (Ivan Perišić-minutul 88) ,Leon Goretza (Corentin Tolisso-minutul 82),Thomas Müller,Kingsley Coman (Philippe Coutinho-minutul 90),Robert Lewandowski.

Olimpiakos Pireu:
Jose Sá, Elabdellaoui,Ruben Semedo, Meriah, Tsimikas ,Guilherme ,Randjelovic (Masouras-minutul 61),Camara, Bouchalakis (Valbuena-minutul 71),Daniel Podence (El Arabi -minutul 79)Guerrero.
Dupa aceasta partida disputata la München ,Bayern este de neinvins in aceasta grupa B din UEFA Champions League si si-a asigurat deja calificarea in Optimile UEFA Champions League.
Bayern este pe primul loc in grupa B,cu 12 puncte din patru partide disputate ,urmata pe locul doi de Tottenhan Hotspur cu sapte puncte ,si Steaua Rosie Belgrad cu 3 puncte pe locul trei ,pe ultimul loc se afla Olimpiakos Pireu cu doar un punct.