luni, 3 aprilie 2017

Bayern a realizat scorul etapei cu numarul 26 din Bundesliga .

Sambata 1 aprilie 2017,la München, pe stadionul Allianz Arena a avut loc partida din etapa a 25-a din Bundesliga ,dintre echipa gazda Bayern München si FC Augsburg,partida terminata cu victoria la scor a echipei gazda Bayern München,scor final 6-0(2-0).
O victorie previzibila si nu se punea sper problema ca FC Augsburg sa puna probleme pe teren propriu lui Bayern,echipa antrenata de Manuel Baum se afla pe un loc 14 ,inainte de aceasta partida la doar doua puncte de locul de retrogradare ,dupa aceasta infrangere se afla pe locul 16 cu doar 29 de puncte .
FC Augsburg a reusit pana acum in acest sezon sa invinga in doar sapte  partide , a remizat in opt si a fost invinsa de unsprezece ori ,a reusit sa inscrie 24 de goluri si sa primeasca 40 de goluri ,o evolutie destul de slaba si spun asta pentru ca in ultimele 7 partide disputate a reusit doar o singura victorie cu ,SV Darmstadt.,ultima clasata in acest moment in Bundesliga .

Aceasta victorie a fost si scorul acesttei etape cu numarul 26,din Bundesliga .iata si celelalte partide din aceasta etapa :
Hertha Berlin -TSG 1899 Hoffenheim =1-3(1-1)
Sport Club Freiburg-Werder Bremen=2-5(0-2)
FC Schalke 04-Borussia Dortmund =1-1(0-0)
RB Leipzig -SV  Darmstadt 98=4-0(1-0)
Hamburg SV-1.FC Koln=2-1(1-1)
Eintracht Frankfurt-Borussia Monchengladbach,=0-0
FC Ingolstadt 04-1 FSV Mainz 05=2-1(1-0)
Bayer Leverkusen 04-VfL Wolfsburg=3-3(1-0)
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori, arbitrul principal a fost Christian Dingert din Lebecksmühle.
Cartonase galbene :Dominik Kohr,Christoph Janker (FC Augsburg).
Golurile acestei partide pentru Bayern au fost inscrise de catre:Robert Lewandowski in minutele :17,55 si 79,,Thomas Muller in minutele 36 si 80,si Thiago Alcantara in minutul 62.
Bayern  München:
Sven Ulreich ,Philipp Lahm, Jerome Boateng,Mats Hummels (Rafinha-minutul 72), Bernat, Kimmich, Thiago Alcantara(Sanches-minutul 65)Kingsley Coman (Arjen Robben-minutul 62),Thomas Müller, Franck Ribéry, Robert Lewandowski.
FC Augsburg :
Marwin Hitz ,Kevin  Danso,Tim Rieder,Christoph Janker, Paul Verhaegh (Schmid-minutul  80), Gojko Kacar,Dominik Kohr, Philipp Max,Raul Bobadilla (Halil Altintop-minutul 46),Jan Moravek (Georg Teigl -minutul 46), Ji Dong Won.
In clasamentul din Bundesliga ,conduce detasat Bayern  München cu 65 de puncte ,pe locul 2 se afla in continuare RB Leipzig cu 52 de puncte ,si pe locul 3 TSG 1899 Hoffenheim cu 48 de puncte .
Desi foarte multi il contestau la venirea sa la echipa ,iata ca antrenorul italian Carlo Ancelotti este in grafic pana in acest moment.
In campionatul german ,Bayern are 65 de puncte din 26 de partide ,20 de victorii ,o singura infrangere si 5 partide terminate la egalitate.
Ainscris 67 de goluri si a primit doar 13,,cu aceasta performanta in acest sezon Bayern are cea mai buna defensiva si cel mai bun atac din Bundesliga.
Bayern sta bine si in Uefa Champions League,si sper ca experienta antrenorului Carlo Ancelotti sa conteze si sa treaca de Real Madrid in dubla confruntare din sferturile Uefa Champions League.