joi, 28 septembrie 2017

Bayern invinsa la scor la Paris ,in Uefa Champions League.

Miercuri seara ,la Paris pe stadionul Parc des Princes  in cadrul Uefa Champions League s-a disputat partida din grupa B , dintre Paris Saint Germain si Bayern  München,partida terminata cu victoria gazdelor care au invins cu scorul final de 3-0(2-0).
O partida in care jucatorii lui Bayern nu au reusit mai nimic si in urma acestei infrangeri rusinoase ,au reusit poate doar ca urmare a prestatiei lor slabe din teren ,antrenorul principal Carlo Ancelotti sa fie demis.
Este probabil cea mai rapida demitere la inceput de sezon a unui antrenor in istoria lui Bayern .este nedrept ce s-a intamplat dar cum intodeauna antrenorul este raspunzator de rezultatele echipei ,si cum la o echipa de talia lui Bayern rezultatele slabe nu raman nepedepsite iata ca inceputul a fost facut ,urmatorii vor fi cei care intradevar sunt responsabili de esecul de la Paris .
La aceasta partida au asistat aproximativ 46.250 spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Antonio Miguel Mateu Lahoz din Spania.
Cartonase galbene:Marco Verratti (Paris Saint Germain )/ Joshua Kimmich, Arturo Vidal, Thiago Alcantara, Sebastian Rudy.(Bayern München)

Golurile acestei partide pentru Paris Saint Germain au fost inscrise de catre :Dani Alvez in minutul 2,Endinson Cavani in minutul 31 si Neymar in minutul 63.
Paris Saint-Germain
Alphonse Aréola ,Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa ,Marco Verratti (Draxler minutul 89), Motta (Lo Celso-minutul 86), Rabiot ,Mbappé (Di Maria -minutul 79), Cavani, Neymar.
Bayern München:
Sven Ulreich , Joshua Kimmich, Niklas Süle, Martínez, David Alaba ,Arturo Vidal, Corentin Tolisso (Sebastian Rudy -minutul 46), Thiago Alcantara ,Thomas Müller (Arjen Robben -minutul 69), James Rodriguez (Kingsley Coman -minutul 46) Robert  Lewandowski.
In aceiasi grupa B,din Uefa Champions League s-a disputat si partida de la Bruxelles ,pe stadionul Constant Vanden Stock ,dintre RSC Anderlecht si Celtic Glasgow ,partida terminata cu scorul final de 3-0 in favoarea echipei Celtic Glasgow .
Pentru Celtic Glasgow au inscris :Leight Griffiths in minutul 38 ,Patrick Roberts in minutul 50 si Scott Sinclair in minutul 93.
Clasamentul grupei B,dupa doua partide disputate arata astfel ,pe primul loc Paris Saint Germain cu 6 puncte si golaveraj 8-0,pe locul 2 se afla Bayern München cu 3 puncte si golaveraj 3-3,pe locul 3 se situeaza Celtic Glasgow tot cu 3 puncte dar golaveraj inferior de 3-5,pe ultimul loc in aceasta grupa este RSC Anderlecht cu 0 puncte si golaveraj 0-6.