luni, 23 octombrie 2017

Bayern invinge cu greu in deplasare pe Hamburg SV.

Sâmbătă 21 octombrie 2017, la Hamburg pe stadionul Volkspark în etapa cu numărul 9 din cadrul Bundesliga s-a disputat partida dintre Hamburg SV şi Bayern München, partida câştigată de Bayern München cu scorul final de 1-0 (0-0).
La această partidă au asistat aproximativ 57,000 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Marco Fritz din Korb.
Cartonase galbene:Sakai (Hamburg SV)/ James, Tolisso (Bayern  München).
Carrtonas rosu:Gideon Jung in minutul 38(Hamburg SV).
Singurul gol al acestei partide a fost înscris în minutul 52 de către Corentin Tolisso pentru Bayern München.
Deşi din minutul 38 al acestei partide au jucat în 10 jucători cei de la Hamburg au închis bine jocul şi nu au primit decât un singur gol, un gol care a insemnat 3 puncte pierdute pe propriul teren pentru Hamburg SV.
Hamburg SV
Mathenia ,Papadopoulos, Mavraj, van Drongelen (Ito-minutul 76), Diekmeier, Jung, Sakai, Santos ,Hahn (Kostic -minutul 76), Hunt (Holtby-minutul 62), Wood
Bayern  München:
Sven Ulreich, Rafinha, Niklas Süle,Mats Hummels, David Alaba ,Corentin  Tolisso, Arturo Vidal ,Arjen Robben, James Rodríguez(Thomas Müller-minutul 46, Thiago 55), Kingsley Coman (Joshua Kimmich -minutul 90+2),Robert  Lewandowski.
După această partidă Bayern se află în continuare pe locul doi, cu 20 de puncte şi un golaveraj de 22-5, la egalitate de puncte cu prima clasată Borussia Dortmund care a remizat în deplasare cu Eintracht Frankfurt, scor final 2-2(0-1).pe locul 3 se află RB Leipzig cu 19 puncte.
Următoarele două partide pe care la are de disputat Bayern München, în cupa Germaniei şi în campionat (Bundesliga), vor fi cu aceiaşi echipă şi anume RB Leipzig ocupanta locului 3 în prezent în Bundesliga.
Prima partidă din data de 25.10.2017, va fi în cupa Germaniei, şi se va disputa la Leipzig urmând ca la trei zile să se reîntâlnească la München pentru partida programată în data de 28.10.2017 din Bundesliga