sâmbătă, 1 octombrie 2011

Bayern la primul egal in Bundesliga

Bayern este neinvinsa in Bundesliga ,astazi pe terenul lui TSG Hoffenheim .echipa din Munchen a facut egal dupa 90 de minute de joc scor 0-0,in cele 11 partide disputate pana acum in Bundesliga nu a primit nici un gol ,de remarcat faptul ca desi in campionatul german nu a fost invinsa nici in grupa UEFA Champions League nu sta mai rau nu a fost invinsa si nu a primit gol pana acum in ultimul sau meci din data de 27.09.2011 unde a invins pe Allianz Arena pe Manchester City cu scorul de 2-0 prin dubla reusita de Mario Gomez in minutele 38 si 45,iata ca Bayern a reusit sa ramana neinvinsa in toate competitile de pana acum .

Desi in aceasta partida de azi  cu TSG Hoffenheim  ,Bayern nu a  jucat ca si pana acum si a reusit doar un egal ,jucatori au aratat ca de la plecarea lui Louis van Gaal au reusit sa aiba un altfel de joc si sa castige partidele asa cum faceau  inainte de venirea acestuia ,un inceput bun atat in Bundesliga dar si in UEFA Champions League iar daca va continua asa Bayern va juca in 2012 finala chiar in fata propilor suporteri pe Allianz Arena ,insa pana acolo mai este drum lung o stiu chiar si jucatori lui Bayern care cred ca nu se vor relaxa chiar acum cand pot arata din nou ca sant o echipa valoroasa nu doar datorita  bugetului clubului cat si al lotului de jucatori ,mult succes Bayern Munchen in toate competitile .