duminică, 7 august 2022

Bayern învinge Eintracht la Frankfurt în prima etapă din Bundesliga, sezonul 2022/2023.

Vineri 5 august 2022 la Frankfurt s-a disputat partida din prima etapă din Bundesliga sezonul 2022/2023 dintre Eintracht Frankfurt şi Bayern München, această partidă a fost câştigată cu scorul final de 6-1(5-0), de Bayern München.
Stadionul Deusche Bank Park este construit pe locul vechiului stadion Frankfurter Waldstadion din anul 2005 până în anul 2020 s-a numit Commerzbank-Arena.
La aceasta partida au asistat aproximativ 51.500 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Deniz Aytekin.
Cartonase galbene:Ndicka, Kostic(Eintracht Frankfurt).
Golurile acestei partide au fost marcate de: Joshua Kimmich în minutul 5, Benjamin Pavard în minutul 11, Sadio Mane în minutul 29, Jamal Musiala în minutul 35 şi 83 şi Serge Gnabry în minutul 43 pentru Bayern München.
Pentru Eintracht Frankfurt a marcat Kolo Muani în minutul 64.
Eintracht Frankfurt:
Kevin Trapp , Toure, Tuta (Hasebe-
minutul 81), Ndicka , Knauff, Sow, Rode (Jakic- minutul 46), Kostic (Alidou -minutul 75) ,Lindström (Lenz- minutul 46), Mario Götze, Borré (Kolo Muani-minutul 46)
Bayern München:
Manuel Neuer ,Benjamin Pavard (Mazraoui -minutul 82),Dayot Upamecano,Lucas Hernández (de Ligt- minutul 82), Alphonso Davies ,Thomas Müller (Leroy Sané-minutul 65), Joshua Kimmich,Marcel Sabitzer (Ryan Gravenberch minutul-57), Jamal Musiala ,Sadio Mané, Serge Gnabry (Mathys Tel-minutul 65).