luni, 5 octombrie 2015

Bayern Munchen a castigat la scor partida cu Borussia Dortmund .

Ieri seara,pe stadionul Allianz Arena din Munchen ,a avut loc partida dintre primele doua clasate in Bundesliga,si anume Bayern Munchen si Borussia Dortmund ,partida castigata la scor de catre Bayern Munchen cu scorul de 5-1(2-1),golurile au fost marcate in ordine de catre :Thomas Muller in minutele 26 si 36,Robert Lewandowski in minutele 46 si 58,si Mario Gotze in minutul 66,singurul gol pentru Borussia Dortmund a fost inscris in minutul 37 de catre Pierre Emerick  Aubarmeyang.
Dupa aceasta partida disputata in etapa a 8-a din cadrul Bundesliga,Bayern Munchen ocupa primul loc cu 24 de puncte ,urmata de Borussia Dortmund cu 17 puncte,si Schalke 04 pe locul 3 ,cu 16 puncte.
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Marco Fritz din Korb.
Cartonas galben:David Alaba.(Bayern Munchen).
Bayern Munchen:
Manuel Neuer,Phillip  Lahm, Javi Martinez,Jerome  Boateng,David  Alaba, Xabi Alonso (Joshua Kimmich-minutul 77),Thiago (Arturo Vidal -minutul 68) Mario Götze,Thomas Müller, (Kingsley Coman -minutul 81), Douglas Costa ,Robert Lewandowski.

Borussia Dortmund:
Bürki , Piszczek, S. Bender, Hummels, Sokratis - Weigl, Gündogan ,Castro (Januzaj-minutul 53), Kagawa (Reus-minutul 53), Mkhitaryan ,Pierre Emerick Aubameyang.