miercuri, 24 februarie 2016

Bayern nu reuseste decat un egal la Torino .

Ieri seara ,in prima mansa a optimilor de finala din Uefa Champions League la Torino pe stadionul Juventus Arena ,s-au intalnit echipa gazda Juventus Torino si Bayern München,aceasta partida s-a terminat la egalitate cu scorul final de 2-2(0-1).
Juventus Arena este singurul stadion din lume care dupa reconstructia sa are o capacitate mai mica decat avea initial fostul stadion .
Fostul stadion numit Delle Alpi care avea o capacitate de 69.000 de locuri,fata de Juventus Arena care are o capacitate de doar 41.500 de spectatori.
Desi au condus cu scorul de 2-0 ,echipa antrenata de Pep Guariola nu a reusit sa isi mentina diferenta de goluri iar pe finalul partidei a fost egalata ,o revenire uimitoare a echipei Juventus Torino care au reusit sa revina de la 2-0 ,pentru Bayern.
Pentru Bayern München au inscris :Thomas Müler in minutul 43 ,si Arjen Robben in minutul 55,pentru echipa gazda Juventus Torino au inscris Paolo Dybala in minutul 63,si Stefano Stuaro .
Arbitrul principal al acestei partide a fost Martin Atkinson (Anglia),au asistat la aceasta partida aproximativ 41,475 de spectatori .
Cartonase galbene:Alvaro Morata (Juventus Torino)
Douglas Costa .Robert Lewandowski,si Arturo Vidal (Bayern München)
Juventus Torino:
Gianluigi Buffon , Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra , Khedira (Stefano Sturaro -minutul 69), Marchisio (Hernanes-minutul 46), Cuadrado, Pogba , Mandzukic,Paolo Dybala (Alvaro Morata -minutul 75).
Bayern München :
Neuer,Philipp Lahm, Joshua Kimmich,David Alaba, Juan Bernat (Benatia -ninutul 74) ,Arturo Vidal ,Arjen Robben,Thomas Müller,Thiago Alcantara ,Douglas Costa (Frank Ribery -minutul 84) Robert Lewandowski.
Este totusi un rezultat destul de bun pentru Bayern,si avand in vedere ca a jucat la Torino, cu o fosta  finalista Uefa Champions League,nu cred ca se poate spune ca a remizat cu o echipa slaba sau necunoscuta ,la acest nivel deja toate echipele au valoare.
Bayern nu are nevoie in returul de la München de pe Allianz Arena decat de un rezultat de egalitate ,un 0-0 sau 1-1 ,pentru a se califica mai departe ,mai grea misiune vor avea insa cei de la Juventus Torino care vor trebui sa invinga sau sa obtina un reultat de egalitate de 3-3 ,pentru a obtine o calificare ,ce va fi vom vedea in partida retur de la München .
In partida de la Torino ,cel mai slab jucator a fost Joshua Kimmich care a si gresit la cele doua goluri primite de catre Bayern Munchen ,sper ca in partida de la München sa nu mai apara in primul 11 .
La Torino alaturi de echipa Bayern München, a facut deplasarea si mascota Berni care a fost asteptata de catre mascota echipei Juventus  pe aeroportul din Torino .