joi, 30 septembrie 2021

Bayern victorie la scor in UEFA Champions League.

Ieri seară 29 septembrie 2021, la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din UEFA Champions League grupa E dintre Bayern München şi Dinamo Kiev partida terminată cu victoria echipei Bayern München cu scorul final de 5-0(2-0).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Marco Guida din Italia la aceasta partida au asistat aproximativ 25.000 de spectatori.
Cartonașe galbene:Lucas Hernández (Bayern München).
Golurile acestei partide au fost înscrise de:Robert Lewandowski in minutele 12 si 27,Serge Gnabry in minutul 68,Leroy Sane in minutul 74 si Choupo Moting in minutul 87.
Bayern München:
Manuel Neuer ,Niklas Süle, Dayot Upamecano,Lucas Hernández,Alphonso Davies (Benjamin Pavard -minutul 69)Joshua Kimmich,Leon Goretzka (Marcel Sabitzer -minutul 79)Serge Gnabry (Jamal Musiala -minutul 69), Thomas Müller,Leroy Sané (Bouna Sarr -minutul 79) Robert Lewandowski (Eric Maxim Choupo-Moting -minutul 79).

Dinamo Kiev:
Bushchan , Tymchyk (Kędziora -minutul 46), Zabarnyi, Shabanov, Mykolenko , Shaparenko (Shepelev -minutul 46), Sydorchuk, Andriyevskiy , Tsygankov (Karavaev -minutul 70), Garmash (Supryaha-minutul 70), de Pena