miercuri, 8 septembrie 2010

Germania a învins fara probleme echipa Azerbaidjanului ,in preliminarile Euro 2012 ,Grupa A.

Echipa Germaniei a invins ieri pe stadionul din Koln ,echipa Azerbaidjanului, cu scorul de 6-1,(3-0),golurile echipei Germaniei au fost inscrise de :
H. Westermann in minutul 28,Lukas Podolski minutul 45,Miroslav Klose inchide tabela la scorul de 3-0,scor final la pauza ,in minutul 53 ,Rashad A Sadygov inscrie in propia poarta pentru 4-0 ,spre sfarsitul partidei mai precis in minutul 86,Holger Badstuber  inscrie pentru 5-1,pentru ca mai apoi Miroslav Klose sa inscrie ultimul gol al partidei si cel de-al doilea al sau in aceasta partida, scor final 6-1,pentru reprezentativa Germaniei ,singurul gol al oaspetilor a fost inscris de Rail Melikov in minutul 57, al acestei partide din preliminarile Euro 2012,grupa A.

:Van Buyten (minutele 28 si 69),si partida dintre Austria si Kazahstan ,scor
2-0,au inscris pentru austrieci in prelungiri Linz (90+1),si Hoffer (90+2).
In clasament conduce echipa Germaniei cu cele doua victori si 6 puncte,urmata de echipa Turciei cu acelasi numar de puncte .