duminică, 29 ianuarie 2017

Victorie la Bremen!Bayern ramane pe primul loc in Bundesliga .

Sambata ,pe stadionul Weser din Bremen s-a disputat partida din etapa a 18-a din Bundesliga dintre echipa gazda Werder Bremen si Bayern  München,partida castigata cu scorul final de 2-1 (2-0) de catre Bayern  München.
La aceasta partida au asistat aproximativ 42,100 spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost
Sascha Stegemann din Niederkassel.
Cartonase galbene:Robert Bauer (minutul 42), Santiago Garcia (minutul 72),Zlatko Junuzovic (minutul 75)-Werder Bremen
Kingsley Coman (minutul 93)-Bayern  München .
Golurile echipei Bayern  München au fost inscrise de catre :Arjen Robben in minutul 31 ,si David Alaba in minutul 45 ,pentru echipa gazda Werder Bremen a inscris :Max Kruse in minutul 53.
Werder Bremen :
Felix Wiedwald ,Robert  Bauer (Bartels 71), Sané, Moisander , Veljkovic , Gnabry, ,Zlatko Junuzovic, Delaney, Santiago Garcia (Kainz -minutul81) , Pizarro (Eggestein 19),Max  Kruse
Bayern  München :
Manuel Neuer,Philipp Lahm, Javi Martínez,Mats  Hummels, David Alaba ,Xabi Alonso,Joshua  Kimmich ,Arjen  Robben (Kingsley Coman-minutul  66),Thomas Müller (Sanches-minutul  62), Franck Ribéry (Douglas Costa -minutul 79)Robert  Lewandowski.
Dupa victoria obtinuta in aceasta partida din deplasare ,Bayern este in  continuare pe primul loc in Bundesliga cu 45 de puncte din 18 partide disputate pana in prezent ,pe locul doi se afla RB Leipzig cu 42 de puncte ,iar pe locul 3 se afla Eintracht Frankfurt cu 32 de puncte .
Rezultate etapa 18-a Bundesliga:
FC Schalke 04 -Eintracht Frankfurt= 0-1(0-1)
SV Darmstadt 98-1.FC Koln =1-6(0-3).
VfL Wolfsburg -FC Augsburg =1-2(1-1).
RB Leipzig -TSG 1899 Hoffenheim =2-1(1-1).
FC Ingolstadt 04 -Hamburg SV=3-1(2-0).
Bayer Leverkusen -Borussia Monchengladbach=2-3(2-0).
SC Freiburg -Hertha Berlin =2-1(1-0).
1.FSV Mainz -Borussia Dortmund =1-1(0-1).

Urmatoarea partida in Bundesliga ,pentru Bayern  München va fi pe teren propriu la München ,pe stadionul Allianz Arena ,unde va intalni in data de 4 februarie 2017,pe FC Schalke 04.
In aceiasi etapa cu numarul 19 ,in data de 4 februarie 2917 la Dortmund ,Borussia va intalni pe RB Leipzig ,o partida ce merita urmarita de iubitorii fotbalului german.
In România ,ambele partide din etapa a 19-a pot fi urmarite pe programul tv Eurosport 2 ,prima partida poate fi vizionata cu incepere de la ora 16:30 (ora României ) ,si a doua cu incepere de la ora 19:30 (ora României ).