sâmbătă, 28 noiembrie 2015

Bayern invinge pe Herhta Berlin ,la Munchen .

Astazi 28.11.2015, ,pe stadionul Allianz Arena ,din Munchen ,in etapa a 14-a din Bundesliga ,Bayern Munchen a intalnit pe Hertha Berlin ,ocupanta locului 4 din Bundesliga,pe care a invins-o cu scorul de 2-0(2-0),in fata a aproximativ 75.000 de spectatori.
Golurile pentru Bayern Munchen au fost inscrise de catre :Thomas Muller in minutul 34,si Kingsley Coman in minutul 41.
Primul sut pe poarta al celor de la Hertha Berlin a fost in minutul 79,arbitrul acestei partide a fost Jochen Drees din Munster -Samsheim .
Bayern Munchen:
Manuel Neuer,Javi Martinez,Jerome Boateng, (Sebastian Rode -minutul 66), Benatia ,Xabi Alonso, Rafinha,Philipp Lahm,Arturo Vidal (Holger Badstuber-minutul 84) ,Kingsley Coman, Thomas Müller,Robert Lewandowski
Hertha Berlin:
Jarstein ,Regäsel,Sebastian  Langkamp, Brooks, Plattenhardt , Per Skjelbred (Cigerci -minutul 55), Lustenberger , Haraguchi, Darida (Stocker-minutul 72), Kalou ,Vedad Ibisevic (Baumjohann-minutul 55)

Cartonase galbene: Sebastian Langkamp,Per Skjeibred,Vedad Ibisevic (Hertha Berlin).
Bayern Munchen ramane in continuare lider in Bundesliga ,avand un numar de 13 victorii si un egal ,si 40 de puncte ,cu 11 puncte mai mult decat clasata de pe locul 2 ,si anume Borussia Dortmund care are doar 29 de puncte .
Bayern Munchen nu sta mai rau nici in plan extern ,si anume in competitia cluburilor europene din UEFA Champions Legue , unde miercuri 25.11 .2015 a intalnit la Munchen ,pe Olympiakos Pireu ,pe care a invins-o cu un scorul de 4-0(3-0).
Golurile formatiei din Munchen au fost inscrise de catre :Douglas Costa in minutul 8, Robert Lewandowski in minutul 16, Thomas Muller in minutul 20 ,si Kingsley Coman in minutul 70,dupa aceasta ultima partida din grupa F, Bayern Munchen  s-a calificat in optimile UEFA Champions League.
Bayern a  castigat grupa F, cu un numar de 12 puncte, si  a  fost urmata in clasament de  catre  Olympiakos  Pireu cu  9  puncte.