sâmbătă, 31 martie 2012

Bayern castiga la Nurnberg,si Borussia remizeaza la Dortmund

Astazi 31.03.2012 pe stadionul Easy Credit la Nurnberg ,Bayern Munchen a reusit o victorie la limita cu scorul de doar 1-0(0-0) ,dar care valoreaza tot 3 puncte,golul victoriei a fost inscris de catre Arjen Robben in minutul 69,la aceasta partida au asistat aproxiativ 48.548 de spectatori,arbitrul principal al acestei partide a fost Felix Zwayer(Berlin).
Prin aceasta victorie Bayern Munchen s-a apropiat de Borussia Dortmund la doar 3 puncte.

Luiz Gustavo, Arjen Robben.
In cadrul etapei a-28-a din Bundesliga ,ieri 30.03.2012 Borussia Dortmund a remizat pe teren propiu cu VfB Stuttgart scor 4-4(1-0),Borussia Dortmund cu acest rezultat de egalitate ramane in continuare pe primul loc in Bundesliga cu 63 de puncte,urmata la doar 3 puncte de catre Bayern Munchen care se afla in continuare pe locul 2.
Bayern Munchen a reusit sa faca o impresie buna si in UEFA Champions League unde in data de 28.03.2012,in turul din sferturile de finala,a invins cu scorul de 2-0(1-0),la Marseille pe Olympique,golurile echipei din  Munchen au fost inscrise de catre:Mario Gomez in minutul 44 si Arjen Robben in minutul 69, si iata ca Bayern este la doar 90 de minute de semifinala ,arbitrul principal al acestei partide a fost Velasco Carballo din Spania,la aceasta partida au asistat aproximativ 31.683 de spectatori .