luni, 31 octombrie 2022

Bayern o victorie la scor pe Allianz Arena contra FSV Mainz .

Sâmbătă 29 octombrie 2022, la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa cu numărul 12 din Bundesliga dintre Bayern München şi FSV Mainz 05, această partidă a fost câştigată cu scorul final de 6-2(3-1).
La aceasta partida au astitat aproximativ 75.000 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Benjamin Cortus din Röthenbach.
Cartonașe galbene:Benjamin Pavard (Bayern  München)/ Edimilson Fernandes(FSV Mainz) .
În această partidă au fost ratate şi două lovituri de la 11 metri câte una de fiecare echipă, pentru Bayern a ratat Leroy Sane în minutul 43 şi Jonathan Burkard în minutul 45+3 pentru FSV Mainz 05
Golurile acestei partide au fost marcate de :Serge Gnabry in minutul 5,Jamal Musiala in minutul 28,Sadio Mane in minutul 43,Leon Goretzka in minutul 58,Mathys Tel in minutul 79 si Eric Maxim Choupo Moting in minutul 86 pentru Bayern .
Pentru FSV Mainz 05 au inscris :Marcus Widmer in minutul 45+4 si Silvan Ingvartsen in minutul 82.
Deşi a câştigat Bayern rămâne în continuare pe locul 2 cu 25 de puncte, pe primul loc se află în continuare FC Union Berlin cu 26 de puncte, pe locul 3 SC Freiburg cu 24 de puncte.
Bayern  München:
Sven Ulreich , Mazraoui,Dayot Upamecano, de Ligt (Benjamin Pavard -minutul 46), Alphonso Davies ,Joshua Kimmich,Leon Goretzka (Marcel Sabitzer -minutul 60) Serge Gnabry (Kingsley Coman minutul 60), Jamal Musiala (Gravenberch -minutul 72),Sadio Mané (Tel -minutul 76) Eric Maxim Choupo-Moting.
FSV Mainz:
Robin Zentner ,Edimilson Fernandes (Bell -minutul 67), Hack, Caci ,Widmer, Barreiro, Aaron , Stach (Barkok -minutul 62), Lee (Fulgini -minutul 62)Jonathan Burkardt (Ingvartsen -minutul 62), Onisiwo (Burgzorg -minutul 76).