sâmbătă, 12 februarie 2011

Magnificul Arjen Robben, doua goluri de senzatie in partida Bayern Munchen-TSG 1899 Hoffenheim

Astazi pe Allianz Arena ,s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si TSG 1899 Hoffenheim, partida castigata de catre gazde cu scorul de 4-0(2-0).
Aceasta partida a fost urmarita de aproximativ 69.000 de spectatori,golurile au fost inscrise de catre :Mario Gomez in minutul 2,Thomas Muller in minutul 15 pentru 2-0,si golurile 3 si 4 au fost inscrise de catre Arjen Robben in minutele 63 si 81,goluri superbe care cred ca cel putin unul din ele va fi declarat golul etapei in Bundesliga .
Forta de joc a echipei s-a vazut si prin faptul ca in aceasta partida ,au jucat impreuna Franck Ribery si Arjen Robben,pentru prima oara in acest sezon datorita accidentarilor celor doi ,sper sa poata juca impreuna cat mai mult timp au aratat cam ce pot face impreuna ,si s-a vazut un altfel de Bayern mai ales fata de jocul trecut in care au avut posesia de 68% si totusi au pierdut in fata celor de la Koln.
Desi a fost faultat foarte des in aceasta partida Arjen Robben a demonstrat ca este un jucator de mare clasa ,el a reusit sa inscrie doua goluri pe care cei de la Hoffenheim nu le vor uita prea devreme, referitor la faulturile asupra lui Arjen Robben in aceasta partida in minutul 54 ,Josip Simunic trebuia sa fie eliminat de catre arbitrul acestei partide Peter Gagelmann dar acesta s-a multumit sa acorde decat un cartonas galben doar dupa ce a vazut ca Robben sangera abundent se pare ca arbitrul nu a fost pe ''faza'' alfel sigur ar fi judecat corect aceasta faza .
Bayern Munchen: Thomas Kraft,Philipp Lahm,A.Tymoshchuk,