luni, 3 octombrie 2022

Bayern victorie la scor cu Bayer Leverkusen.

Vineri 30 septembrie 2022 la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa cu numărul 8 din Bundesliga, dintre Bayern München şi Bayer Leverkusen, această partidă a fost câştigată la scor de Bayern München, scorul final a fost de 4-0(3-0).
La aceasta partida au asistat aproximativ 75:000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Stieler din Hamburg.
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Leroy Sane in minutul 3,Jamal Musiala in minutul 17,Sadio Mane in minutul 39 si Thomas Müller in minutul 84.
După această victorie Bayern are 15 puncte şi urcă două poziţii în clasament de pe locul 5 pe locul 3 în Bundesliga.
Pe primul loc se află FC Union Berlin cu 17 puncte, pe locul 2 SC Freiburg cu acelaşi număr de puncte dar un golaveraj inferior.
Bayern  München:
Manuel Neuer ,Benjamin Pavard, Dayot Upamecano (Noussair Mazraoui -minutul 81), Matthijs de Ligt,Alphonso Davies ,Joshua Kimmich,Marcel Sabitzer (Leon Goretzka -minutul 65) Leroy Sané (Eric Maxim Choupo-Moting -minutul 74), Jamal Musiala (Ryan Gravenberch -minutul 81), Sadio Mané (Serge Gnabry-minutul 65) Thomas Müller.
Bayer Leverkusen:
Lukas Hradecky , Odilon Kossounou, Jonathan Tah, Tapsoba, Mitchel Bakker (Piero Hincapié -minutul 46) Robert Andrich, Kerem Demirbay ,Jeremie  Frimpong (Charles Aránguiz -minutul 46), Callum Hudson-Odoi (Adli -minutul 61), Moussa Diaby (Adam Hložek -minutul 74) Patrik Schick (Sardar Azmoun -minutul 61).