duminică, 11 decembrie 2016

Bayern München învinge pe VfL Wolfsburg si revine pe primul loc in Bundesliga .

Ieri seara,in etapa a 14-a din Bundesliga ,la  München pe stadionul Allianz  Arena s-a disputat partida dintre Bayern München si  VfL Volfsburg,partida terminata cu scorul final de 5-0(2-0).
Bayern München a facut scorul etapei si profitand de infrangerea lui RB Leipzig la Ingolstadt,a revenit pe primul loc cu acelasi numar de puncte 33 ,ca si RB Leipzig dar cu un golaveraj mai bun.
Golurile acestei partide au fost inscrise pentru Bayern München de catre :Arjen Robben in minutul 18, Robert  Lewandowski in minutele 21 si 58, Thomas Muller in minutul 76,si Douglas Costa in minutul 86.
Thomas Muller a inscris primul sau gol in acest sezon ,conform statisticilor Thomas Muller nu mai inscrisese in Bundesliga de 999 de minute ,acum  probabil va reusi sa o  faca mai des in Bundesliga si nu numai .
La aceasta partida au asistat 75.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Sascha Stegemann (Niederkassel-Mondorf).
Cartonas galben :Thiago Alcantara in minutul 25.
Bayern  München:
Manuel Neuer,Philipp Lahm,Javi Martínez,David  Alaba, Juan Bernat ,Arturo Vidal (Alonso 71), Thiago Alcantara(Rafinha-minutul 81) Arjen Robben, Müller,Franck  Ribéry (Douglas Costa-minutul  77) Robert  Lewandowski.

VfL Wolsburg:
Diego Benaglio , Knoche, Bruma, Rodriguez, Guilavogui, Blaszczykowski (Vieirinha-minutul 83), Caligiuri, Gerhardt, Schäfer (Horn-minutul 22) Mayoral (Möbius -minutul 61),Mario Gomez