luni, 2 august 2010

Bayern München a pierdut in finala mini turneului Liga Total

Duminica 01.08.2010, pe  , VELTINS-Arena din Gelsenkirchen  ,Schalke 04 a invins pe Bayern Munchen in finala mini turneului Total LIGA 2010,cu scorul de 3-1(2-1),la aceasta partida au asistat aproximativ 38.236 spectatori.
FC Schalke 04:  Neuer - Hao (47. Uchida), Papadopoulos (31. Moritz), Metzelder, Schmitz - Farfan, Matip, Rakitic, Baumjohann - Raúl (47. Gavranovic), Edu.
FC Bayern:  Sattelmaier - Tymoshchuk, Demichelis, Haas, Contento - Ottl, Alaba (50. Erb) - Pranjic, Sosa (56. Hajdarovic), Mujic (47. Sansone) - Olic
Au inscris: 0:1 Mujic (min.6.), 1:1 Raúl (min25.), 2:1 Edu (min27.),
 3:1 Raúl (min33.)
Cartonas :galben: Haas
Bayern a deschis scorul in minutul 6, prin Mujic, iar fostul "galactic" Raul a restabilit egalitatea in minutul 25, profitand de un balon care a lovit bara portii adverse. Edu i-a adus pe cei din Gelsenkirchen in avantaj doua minute mai tarziu.
Raul a stabilit scorul final al partidei in minutul 46, inscriind in poarta lui Bayern cu un lob de senzatie, spre bucuria fanilor celor de la Schalke.
Desi  Bayern a jucat cu foarte multe rezerve si in primul meci cu F.C.Koln si in cel de-al doilea meci cu Schalke 04 ,sper ca Louis van Gaal a vazut cam ce lipseste echipei si in meciurile oficiale sa nu se repete cea ce Raul a reusit sa faca in aceasta finala de mini turneu .