luni, 5 septembrie 2022

Bayern remizează în deplasare la Berlin şi pierde prima poziţie în Bundesliga.

.Sâmbătă 3 septembrie 2022, la Berlin pe stadionul An der Alten Försterei s-a disputat partidă din etapa cu numărul 5 din Bundesliga dintre FC Union Berlin şi Bayern München această partidă s-a încheiat la egalitate scor final 1-1(1-1).
La această partidă au asistat aproximativ:22.000 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Frank Willenborg.
Cartonașe galbene:Rani Khedira( Union Berlin)/ Kimmich, Gravenberch(Bayern München).
Golurile acestei partide au fost inscrise de Sheraldo Beker in minutul 12 pentru Union Berlin si Joshua Kimmich in minutul 15 pentru Bayern München.
Bayern  München:
Manuel Neuer ,Benjamin Pavard,Dayot Upamecano,Matthijs de Ligt, Alphonso Davies (Leon Goretzka -minutul 85) Kingsley Coman (Serge Gnabry -minutul 73),Joshua Kimmich (Ryan Gravenberch -minutul 62),Marcel Sabitzer, Leroy Sané ,Jamal Musiala (Thomas Müller-minutul 62), Sadio Mané.

Union Berlin:
Frederik Rönnow , Danilho Doekhi, Robin Knoche,Paul Jaeckel ,Cristopher Trimmel,Rani Khedira,Julian Ryerson (Niko Gießelmann
-minutul 81),Morten Thorsby (Genki Haraguchi -minutul 85), Andras Schäfer (Seguin -minutul 85)Sheraldo Becker (Jamie Leweling  -minutul 62),Kevin Behrens (Michel-minutul 62).

In urma acestui rezultat de egalitate obtinut in deplasare Bayern pierde prima pozitie in clasament si se claseaza pe locul 3 in prezent .
Pe primul loc in Bundesliga se afla SC Freibur cu 12 puncte ,pe locul 2 se afla Borussia Dortmund cu acelasi numar de puncte dar golaveraj infeior ,iar pe locul 3 Bayern München cu 11 puncte.