luni, 7 decembrie 2020

Bayern egal pe Allianz Arena cu RB Leipzig în Bundesliga.

Sâmbătă 5 decembrie 2020, la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa cu numarul 10 din cadrul Bundesliga dintre Bayern München şi RB Leipzig aceasta partidă a fost terminată la egalitate scor final 3-3(2-2).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Daniel Siebert din Berlin.
Cartonas galben:Nordi Mukiele (RB Leipzig).
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Christopher Nkunku în minutul 19, Justin Kluivert în minutul 36 şi Emil Forsberg în minutul 48 pentru RB Leipzig, pentru Bayern München au înscris Jamal Musiala în minutul 30 şi Thomas Muller în minutele 34 şi 75.
Bayern München:
Manuel Neuer , Benjamin Pavard, Niklas Süle, Jerome Boateng (Richards -minutul 83), David Alaba ,Leon Goretzka,Javi Martínez (Jaman Musiala -minutul 25)Leroy Sané (Serge Gnabry -minutul 64), Thomas Müller, Kingsley Coman (Douglas Costa -minutul 83) Robert Lewandowski.
RB Leipzig:
Peter Gulácsi ,Nordi Mukiele (Dani Olmo -minutul 72),Ibrahima Konaté, Dayot Upamecano, Angeliño , Haidara (Sørloth -minutul 78), Marcel Sabitzer (Kevin Kampl -minutul 72), Tyler Adams , Justin Kluivert (Willi Orban -minutul 78),Emil Forsberg (Yusssuf Poulsen -minutul 62), Christopher Nkunku.
Desi a remizat la München,Bayern ramane pe primul loc in Bundesliga cu 23 de puncte ,urmata pe locul 2 de Bayer Leverkusen cu 22 de puncte  pe locul 3  RB Leipzig cu 21 de puncte.