luni, 17 octombrie 2022

Bayern victorie la scor cu SC Freiburg .

Duminică 16 octombrie 2022, la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa a 10-a din Bundesliga, dintre Bayern München şi SC Freiburg partidă câştigată cu scorul final de 5-0(2-0) de Bayern München.
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori,arbitrul principal al acestei partide a fost Sascha Stegemann din Niederkassel.
Cartonașe galbene:Kiliann Sildillia,Michael Gregoritsch (SC Freiburg).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Serge Gnabry in minutul 13,Eric Maxim Choupo-Moting in minutul 33,Leroy Sane in minutul 53,Sadio Mane in minutul 55,si Marcel Sabitzer in minutul 80.
După această victorie Bayern ocupă locul 2 în Bundesliga cu 19 puncte, pe primul loc rămâne FC Union Berlin cu 23 de puncte, pe locul 3 se află SC Freiburg cu 18 puncte.
Bayern  München:
Sven Ulreich , Noussair Mazraoui (Josip Stanišić 79),Dayot  Upamecano, Matthijs de Ligt (Pavard -minutul 76),Alphonso Davies,Joshua Kimmich, Leon Goretzka (Marcel Sabitzer -minutul 76) Serge Gnabry, Leroy Sané (Mathys Tel -minutul 76), Sadio Mané ,Eric Maxim Choupo-Moting (Jamal Musiala -minutul 65).
SC Freiburg:
Mark Flekken , Kiliann Sildillia,Matthias  Ginter, Philipp Lienhart, Christian Günter,Maximilian Eggestein,Nicolas Höfler (Yannik Keitel-minutul 64) ,Kevin Schade (Yeong Jeong-minutul 58),Ritsu Dōan (Lucas Höler -minutul 76),Vicenzo Grifo (Noah Weißhaupt -minutul 58) Michael Gregoritsch (Nils Petersen -minutul 58).