miercuri, 2 octombrie 2019

Masina de fotbal Bayern a invins Tottenham Hotspur la scor.

Ieri seară la Londra în cadrul UEFA Champions League în grupa B, s-a disputat partida dintre Tottenham Hotspur şi Bayern München, această partidă a fost câştigată la scor de către Bayern München cu scorul final de 7-2(2-1).
La aceasta partida au asistat aproximativ 60.130 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Clément Turpin din Franta.
Cartonase galbene:
Ndombélé, Harry Kane (Tottenham Hotspur)/ Serge David Gnabry(Bayern München ).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Heung Min Son in minutul 12 si Harry Kane in minutul 60 (penalty),pentru Tottenham Hotspur.
Pentru Bayern München au inscris Joshua Kimmich in minutul 15,Robert Lewandowski in minutele 45 si 87,si Serge David Gnabry in minutele 53,55,83 si 88.
Robert Lewandowski a reusit in aceasta partida o noua dubla pentru Bayern .
Serge David Gnabry a fost jucătorul acestei partide cu reusita sa de patru goluri în poarta finalistei din sezonul trecut.
Serge Gnabry este născut în data de 14 iulie 1995 în Germania, şi şi-a început cariera de fotbalist în oraşul natal Stuttgart, în perioada 2011 -2016 a fost legitimat de clubul Arsenal Londra, care l-au transferat în anul 2016 la clubul german Werder Bremen, de menţionat că în perioada 2015-2016 a fost împrumutat clubului West Bromwich.
Din anul 2017 este jucător al clubului Bayern München, în perioada 2017-2018, a fost împrumutat clubului TSG 1899 Hoffenheim, la acest club german a înscris de 10 ori în cele 22 de partide în care a evoluat pentru acest club.
În prezent la clubul german Bayern München are 35 de partide disputate şi 11 goluri înscrise
Campionul mondial din poarta celor de la Tottenham, Hugo Lloris nu a reuşit să facă faţă în această partidă jucătorilor lui Bayern.
Tottenham Hotspur:
Hugo Lloris , Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose ,Sissoko, Winks (Lamela-minutul 81),Ndombele (Eriksen -minutul 64) Alli (Lucas Moura -minutul 71) Harry Kane,Heung Min Son.
FC Bayern München:
Manuel Neuer ,Benjamin Pavard,Niklas Süle,Jerome Boateng (Javi Martínez -minutul 72), David Alaba (Thiago Alcantara-minutul 46)Joshua Kimmich ,Corentin Tolisso ,Serge David Gnabry,Philippe Coutinho,Kingsley Coman (Perišić-minutul 71)Robert Lewandowski.
În grupa B din Liga Campionilor pe primul loc se află Bayern cu 6 puncte din două partide disputate, urmată pe locul doi de Steaua Rosie Belgrad cu 3 puncte, pe locul trei se află Olimpiacos Pireu cu un punct şi pe ultimul loc Tottenham Hotspor tot cu un punct dar golaveraj inferior.