duminică, 27 decembrie 2015

Cupa Spengler la Hochei pe gheata /sezon 2015/Rezultate Grupe.

Ieri ,la Davos(Elvetia),s-au disputat primele doua partide din cele doua grupe ale turneului anual al cupei Spengler ,in prima partida disputata la ora locala 15:00,s-au intalnit echipele HC Lugano si Adler Mannheim,partida castigata de catre echipa elvetiana HC Lugano cu scorul final de 6-3(0-2)(3-1)(3-0).
Hocheisti elvetieni si-au revenit incredibil in a doua repriza a partidei dupa ce in prima repriza au fost condusi cu scorul de 2-0 si au avut un inceput de partida destul de slab ,o revenire spectaculoasa in a doua repriza cand au mai primit un gol si erau condusi cu scorul de 3-0,o victorie obtinuta dupa desfasurarea unei partide extrem de disputate .
Golurile pentru echipa din Mannheim au fost inscrise in ordine cronologica de catre: numarul 93-Raedeke Brent in minutul 04:28,numarul 27 -Macmurcy Ryan in minutele 13:51,si 27:09.
Golurile pentru echipa HC Lugano au fost inscrise de catre:numarul 71 -Pettersson Fredrick in minutele :32:04 si 38:35,numarul 98 -Brunner Damien in minutul 35:05,numarul 86 -Klasen Linus in minutele 44:59 si 45:42,si numarul 13-Bertaggia Alessio in minutul 59:08.
In cea de-a doua partida disputata ieri ,s-au intalnit echipele Avtomobilist Ecaterinburg si echipa Canadei ,cea care este invitata in fiecare an la acest turneu de la Davos,partida s-a incheiat cu victoria echipei Canadei cu scorul final de 2-1.(1-0)(1-1)(0-0).
Golurile echipei Canadei au fost inscrise in ordine cronologica de catre: numarul 14-Carrik Trevor in minutul 19:59.si numarul 19 -Conacher Cory in minutul 33:13.
Golul echipei ruse Avtomobilist Ekaterinburg a fost marcat de catre numarul 12-Torchenyuk Alexander.
Pentru cea de-a doua zi din cadrul turneului de la Davos sant programate alte doua partide la fel de interesante :