miercuri, 2 martie 2011

Steaua Rangers a invins pe HSC Csikszereda

Aseara pe patinuarul Mihai Flamaropol din Bucuresti ,in cadrul campionatului de seniori al Romaniei,sezonul 2010/2011 echipa Steaua Rangers a invins greu pe  HSC Csikszereda cu scorul de 5-4 (2-1)(0-2)(3-1),echipa Steaua Rangers a revenit de la scorul de 4-2 si a reusit in finalul reprizei a treia sa castige .
Golurile echipei Steaua Rangers au fost marcate de Leonard Pascaru (07:36),Molnar Szabolcs(19:10)in repriza 1,Boldt Peter(09:32),Ioan Timaru(15:40)si Razvan Lupascu(16:38)in repriza 3,pentru echipa oaspete au inscris
Molnar Zsombor(07:02)in prima repriza,Molnar Zsombor(09:07),Tihamer Becze(10:33)in a doua repriza,si Istvan Nagy(04:27)in repriza  3 .
Initial la Bucuresti trebuiau sa se joace 4 reprize ,datorita faptului ca la terminarea reprizei a doua din partida jucata in data de 16 februarie ,cand echipa Steaua Rangers conducea cu 4-1 ,suprafata de joc nu a mai fost la standardele normale de disputare ale unei partide de hochei ,dar aceasta repriza restanta nu a mai fost jucata ,conducerea echipei din Miercurea Ciuc a renuntat si a cedat partida in favoarea echipei Steaua Rangers .