duminică, 20 septembrie 2015

Bayern invinge la Darmstadt.

Ieri 19.09.2015,la Darmstadt pe Merck Stadion am Bollenfalltrun ,un teren care are 94 de ani de cand a fost construit ,mai precis in anul 1921, si care a fost renovat de trei ori in anii 1950,1974,si 2014 .
Echipa gazda nou promovata din liga a doua a campionatul german SV Darmstadt 98,a intalnit pe actuala campioana a Germaniei,in etapa a 5-a din Bundesliga,partida pierduta de catre SV Darmstadt 98 cu scorul de 3-0.
Golurile pentru Bayern Munchen au fost marcate de catre Arturo Vidal in mnutul 20,Kingsley Coman in minutul 62 si Sebastian Rode in minutul 63.

Arbitrul principal al acestei partide a fost Felix Zwayer din Berlin ,de profesie agent imobiliar.
                                   Sursa video:YouTube
Audienta la aceasta partida a fost de aproximativ 17.000 de spectatori.

Chiar daca au catigat din nou ,jucatorii lui Bayern Munchen sant in continuare pe locul 2,dupa Borussia Dortmund care a invins si ea pe teren propiu la Dortmund ,pe Bayer Leverkusen cu scorul de 3-0.cred ca adevarata lupta pentru locul unu se va da pe data de 4 octombrie 2015,cand la Munchen cele doua echipe au partida directa si atunci se va decide cine este ocupanta de drept al primului loc.
Urmatoarea partida din data de 22 septembrie 2015,Bayern va juca acasa pe Allianz Arena ,contra ocupantei locului trei din Bundesliga ,si anume VfL Wolfsburg.
Cartonase galbene:
Wagner,Sulu(SV Darmstadt 98)/Javier Martinez(Bayern)

SV Darmstadt:
Mathenia,Garics,Sulu,Caldirola,Holland,Niemeyer   (Rosenthal minutul -69),Gondorf ,Heller,Rausch (Vrancic -minutul 77), Kempe, Stroh,Engel (Wagner-minutul 59).

Bayern Munchen:
Manuel Neuer, Rafinha,Jerome Boateng,(Xavi Alonso-minutul 72), David Alaba,Juan Bernat,Joshua Kimmich,Sebastian Rode,Kingsley Coman,Arturo Vidal,(Javier Martínez-minutul 66)Mario Götze,Douglas Costa(Thomas Müller-minutul 68).