duminică, 16 octombrie 2011

Bayern München de neinvins in Bundesliga

Ieri in cadrul campionatului german de fotbal din prima liga ,la Munchen pe Allianz Arena s-au intalnit echipele Bayern Munchen si Herta Berlin ,la aceasta partida au asistat aproximativ 69.000 de spectatori, arbitrul principal a fost Michael Weiner.

Inca din primele minute Bayern a reusit sa inscrie iar dupa 13 minute efective de joc scorul era 3-0,se anunta un scor probabil ca de baschet sau hochei pe gheata dar nu a fost asa echipa din Berlin si-a revenit si a reusit sa se mobilizeze sa nu mai primeasca gol ,iar in a doua repriza au reusit sa nu mai primeasca decat un gol pana la finalul partidei ,scor final 4-0(3-0), pentru Bayern Munchen care este de neinvins in Bundesliga,la fel ca si invincibilitatea  portarului Manuel Neuer care dupa 8 partide in Bundesliga nu a primit gol ,nu acelasi lucru s-a intamplat si la echipa nationala unde in ultimile doua partide din preliminarile Euro 2012 a primit un gol in fiecare partida dar de remarcat si interventile sale care au dus la neinscrierea golurilor de catre echipele adverse.
Golurile lui Bayern in aceasta partida au fost inscrise de :Mario Gomez (2)-in minutele 5 si 69(penalty),
Franck Ribery in minutul 7,si Bastian Schweinsteinger in minutul 13.
In aceasta partida nu s-a aratat decat un cartonas galben ,cel care l-a primit a fost Raffael jucatorul lui Herta Berlin .