miercuri, 24 noiembrie 2010

Bayern pierde la Roma, in Uefa Champions League.

Ieri 23.11.2010, la Roma pe Stadio Olimpico, partida la care au asistat aproximativ 45.500 de spectatori,Bayern Munchen  a pierdut partida din
Uefa Champions League,disputata cu echipa gazda A.S.Roma cu scorul de 3-2 ,dupa ce la pauza au condus cu scorul de 2-0.
Golurile au fost marcate de :
Mario Gomez in minutele 33 si 39( Bayern Munchen),
Marco Borriello in minutul 49,Daniele De Rossi in minutul 81,si golul victoriei a fost reusit in minutul 84 ,de catre Francesco Totti.(A.S Roma).
Se pare ca antrenorul Louis van Gaal ,nu mai gaseste formula de start pentru a castiga ,si este intr-o totala lipsa de idei ,aseara el a lasat pe banca de rezerve pe Jorg Butt si l-a introdus in poarta pe Thomas Kraft care a reusit sa primeasca trei goluri intr-o singura repriza , desi in Bundesliga nu a avut un start bun fiind cam cel mai prost de pana acum din istoria echipei ,dupa egalul 1-1 ,de la Leverkusen ,din partida disputata sambata 20.11.2010,Bayern ocupa un rusinos loc 8 cu doar 20 de puncte si o diferenta de 14 puncte fata de liderul Borussia Dortmund care conduce detasat cu cele 34 de puncte .
In Uefa Champions League anul acesta Bayern a avut numai meciuri bune,si este la prima infrangere din aceasta grupa E.

AS Roma
Julio Sergio , Marco Cassetti, Philippe Mexes,
Nicolas Burdisso, John Arne Riise ,
Leandro Greco (minutul 46-Fabio Simplicio),
Daniele De Rossi,Menez,Borriello,
Matteo Brighi (minutul 75-Francesco Totti) ,
Mirko Vucinic (minutul 82-David Pizarro).

Antrenor: Louis van Gaal

In aceiasi grupa E, a avut loc si la Basel pe St. Jakob-Park , si partida dintre F.C Basel si CFR Cluj 1907,partida castigata de catre echipa gazda cu scorul de 1-0, prin golul marcat in minutul 15 de catre Frederico Almerares .
Clasamentul Grupa E, Uefa Champions League
1 FC Bayern München -12 puncte.
2 AS Roma                   - 9 puncte.
3 FC Basel 1893          - 6 puncte.
4. CFR 1907 Cluj        - 3 puncte.

Ultimile doua partide din aceasta grupa sant programate pe data de 8.12.2010, in prima partida la Munchen, pe Fusball Arena,Bayern va intalni pe FC Basel,iar in cea de-a doua partida la Cluj, pe stadionul Dr. Constantin Radulescu,CFR Cluj va intalni pe A.S Roma.