marți, 25 octombrie 2022

Bayern victorie în deplasare și este la doar un punct distanță de primul loc în Bundesliga.

Sâmbătă 22 octombrie 2022, în etapa a 11-a din Bundesliga la Sisheim pe stadionul Arena PreZero s-au întâlnit echipele TSG Hoffenheim şi Bayern München această partidă a fost câştigată de Bayern cu scorul final de 2-0(2-0).
La această partidă au asistat aproximativ 30.150 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Sven Jablonski din Bremen.
Cartonaşe galbene:Cristoph Baumgartner, Grischa Prömel,Ozan Kabak (/TSG Hoffenheim)Dayot Upamecano, Joshua Kimmich(Bayern München).
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Jamal Musiala în minutul 17 şi Eric Maxim Choupo-Moting în minutul 38.
După această victorie obţinută în deplasare Bayern se afla pe locul 2 în Bundesliga cu 22 de puncte din 11 partide disputate, pe primul loc se afla în continuare FC Union Berlin cu 23 de puncte.
TSG Hoffenheim:
Oliver Baumann , Kevin Akpoguma, Ozan Kabak, Stanley Nsoki ,Robert Skov ( Pavel Kadeřábek -minutul 61),Denis Geiger (Sebastian Rudy -minutul 85), Angeliño - Prömel (Angelo Stiller -minutul 85), Cristoph Baumgartner (Andrej Kramarić -minutul 61)  Georginio Rutter, Munas Dabbur (Tom Bischof -minutul 76).
Bayern  München:
Sven Ulreich ,Benjamin Pavard, Dayoy Upamecano, de Ligt, Alphonso Davies , Leon Goretzka (Marcel Sabitzer -minutul 70), Joshua Kimmich ,Serge Gnabry (Mazraoui -minutul 76), Jamal Musiala (Ryan Gravenberch-minutul 76), Kingsley Coman (Sadio Mané -minutul 61) Eric Maxim Choupo-Moting (Mathys Tel -minutul 70)