joi, 25 februarie 2010

Steaua Rangers invinge S.C. Miercurea Ciuc in play-off-ul campionatului national

Steaua Rangers Bucureşti a învins rivala SC Miercurea Ciuc cu scorul de 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 1-0), după prelungiri, luni seara, pe patinoarul ''Mihai Flamaropol'' din Capitală, într-un meci din faza play-off a Campionatului Naţional de hochei pe gheaţă.
Steaua a fost condusă cu 3-1, dar a reuşit în cele din urmă să restabilească egalitatea şi să obţină victoria în prelungiri, insuficientă pentru a detrona liderul din Miercurea Ciuc, aflat acum la un punct în faţă.
Pentru gazde au marcat Răzvan Lupaşcu (29), Valentin Kulianok (52, 64) şi Brian Soso (55). Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Ede Mihaly (4, 38) şi Istvan Antal (44).
Într-o alta partida, SCM Fenestela Braşov a dispus pe teren propriu de Progym Gheorgheni, cu scorul de 5-3 (2-2, 2-1, 1-0), prin golurile marcate de Zoltan Pal (7), Zsolt Balint (12), Levente Elekes (22, 32) şi Levente Lorincz (57), respectiv, Tibor Sara (1, 29) şi Csaba Daradics (20).